انتخاب زبان

آخرین اخبار

انتقال محمود فضلی از زندان مرکزی تبریز به اداره اطلاعات

اختصاصی اویان نیوز : محمود فضلی فعال سیاسی آذربایجان امروز از زندان مرکزی تبریز به اداره اطلاعات منتقل گردید .

به گزارش خبرنگار اویان نیوز محمود فضلی عصر شنبه ۱۴بهمن۹۱ از زندان مرکزی تبریز به اداره اطلاعات این شهر منتقل گردید . گفتنی است این فعال ملی – مدنی۱۱دی۹۱ توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تبریز بازداشت و پس از تحمل ۲۴ روز انفرادی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز ۵بهمن۹۱ به زندان مرکزی تبریز اتقال یافته بود . فاطمه ستاری وکیل دادگستری ۹بهمن۹۱ وکالت این فعال مدنی آذربایجان را بر عهده گرفت . اتهام محمود فضلی تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه غیر قانونی بیان شده است .

پیشتر به دلیل نبود مستندات و شواهد کافی حکم محکومیت این فعال ملی – مدنی از سوی شعبه۳۲ دادگاه عالی اداری نقض شد و تا تشکیل دادگاهی دیگر اجرای حکم وی “متوقف” گردید.

گفتنی است محمود فضلی ۲شهریور۹۰ به همراه ۲۸ تن از فعالین ملی-مدنی آذربایجانی در قوم تپه تبریز دستگیر شده بود . این جلسه از سوی فعالین ملی-مدنی آذربایجانی به منظور چاره اندیشی و ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از خشک شدن دریاچه اورمیه تشکیل یافته بود .
وی به همراه ۱۰ تن دیگر از افراد دستگیر شده ، از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به اتهام مشارکت در اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری و یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم گردیده بود .
این فعال آذربایجانی پیش از این نیز چندین بار در سال های اخیر به دلیل فعالیت های مدنی بازداشت و روانه زندان گردیده است .

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سوابق خبر در اویان نیوز :

http://tiny.cc/fpuvrw

http://tiny.cc/zquvrw

http://tiny.cc/vruvrw

http://tiny.cc/ksuvrw

درباره این مطلب نظر دهید