انتخاب زبان

آخرین اخبار

اورمیه: تفهیم اتهام بازداشت شدگان 24 مهر/ دو تن از بازداشت شدگان به زندان اورمیه منتقل شدند

24xurdad

اختصاصی اویان نیوز: ظهر امروز دو تن از بازداشت شدگان روز ۲۴ مهر شهر اورمیه در دادسرای این شهر تفهیم اتهام شدند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، شنبه ۲۶مهر۹۳ عطا کریمی (فعال مدنی) و مهدی مجرب نیا (دانش آموز) دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات ضد تروریستی  روز ۲۴ مهر، از بازداشتگاه آگاهی به دادسرای شهر اورمیه انتقال یافتند.

این افراد به شعبه ۹ بازپرسی اورمیه به ریاست قاضی خدایاری منتقل شده اند.

براساس این گزارش، قاضی خدایاری برای عطا کریمی و مهدی مجرب نیا اتهام شرکت در تجمع غیرقانونی را تفهیم نموده است.

قاضی خدایاری برای عطا کریمی قرار وثیقه ملکی به ارزش ۱۰ میلیون تومان و برای مهدی مجرب نیا کفالت کارمندی به ارزش ۱۰ میلیون تومان صادر نموده است.

پس از تفهیم اتهام، این افراد به زندان مرکزی اورمیه انتقال یافته اند.

براساس گفته های غیر موثق، ماموران امنیتی علت بازداشت این افراد را شرکت در تجمع اعتراضی علیه گروه های پژاک و پ ک ک عنوان نموده و در مراحل بازجویی به دلیل اعتراض ایشان به این گروه ها، مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

پنجشنبه ۲۴مهر۹۳ در پی فراخوان فعالان ملی و صفحات فیس بوکی آذربایجانی جمعی از شهروندان اورمیه در اعتراض به اقدامات تروریستی در منطقه تظاهرات ضد تروریستی برگزار کردند.

این تجمع به صورت جداگانه در خیابان سرداران و میدان ولایت فقیه (مرکز) شهر اورمیه با حضور ده ها تن از شهروندان و فعالان مدنی آذربایجانی برای دقایقی برگزار گردید.

در پی این تجمع عطا کریمی فعال ملی – مدنی اهل اورمیه و مهدی مجرب نیا در میدان ولایت فقیه (مرکز) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه آگاهی متنقل شدند.

پیشتر عطا کریمی ۳۰ ساله، روز ۱۹خرداد۹۳ به همراه چندین تن دیگر از فعالان اورمیه بازداشت و پس از یک هفته با قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد شده بود.

وی همچنین روز ۱۳فروردین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه در پل میانگذر شهید کلانتری بازداشت شده بود.

مهدی مجرب نیا ۱۶ ساله، دانش آموز و بازیکن یکی از تیم های والیبال اورمیه می باشد.

پیشتر نیز روز ۲۰مهر۹۳ دهها تن از دانشجویان دانشگاه اورمیه راهپیمائی بر ضد گروه های داعش، پ ک.ک، پژاک در حمایت از مردم آسیب دیده آمرلی، کرکوک، تلعفر و عین العرب(کوبانی) برگزار کردند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تظاهرات ضد تروریستی مردم اورمیه با دخالت پلیس به خشونت کشید

راهپیمائی ضد تروریستی دانشجویان دانشگاه اورمیه

اورمیه: مانور نیروی انتظامی با شعارهای ضد تروریستی پایان یافت

دانشجویان دانشگاه تبریز «جنایات داعش» را محکوم کردند

24xurdad

درباره این مطلب نظر دهید