انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

بازداشت توام با خشونت سجاد افروزیان در ملکان

اویان

اویان نیوز: سجاد افروزیان فعال آذربایجانی بعد از ضرب و شتم توسط ماموران امنیتی در منزل خود در ملکان (ملک کندی) بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، سجاد افروزیان ظهر دیروز ۲۶دی۹۵، در منزل خود واقع در شهرستان ملکان، توسط تعداد پرشماری از ماموران امنیتی پس از ضرب و شتم بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

گفتنی است  ماموران با هجوم به منزل افروزیان و بازرسی توهین آمیز و خشونت بار منزل در حالی که حاضر به ارائه هیچ حکمی اعم از بازداشت یا تفتیش منزل نبودند باعث ایجاد رعب و وحشت اهالی منزل شدند.

مادرسجاد افروزیان که به رفتار ماموران اعتراض کرده بود از ضرب و شتم آنان در امان نماند و حتی تهدید شد که در صورت ادامه اعتراض ماموران خانمی برای بازداشت او اعزام خواهند شد.

نیروهای امنیتی که بالغ بر ۱۰ تن گزارش شده اند، از اداره اطلاعات تبریز اعزام شده بودند، آنها علاوه بر سجاد قصد بازداشت برادر او «فردین افروزیان» را نیز داشتند که به دلیل عدم حضور در منزل موفق به این بازداشت نشدند.

سجاد افروزیان که توام با ضرب و شتم بازداشت شده است در زمان دستگیری به خانواده خود اعلام کرد «به دلیل بی گناهی و اینکه حکم دستگیری من را ندارند، به نشانه اعتراض به برخورد بد ماموران، اعتصاب غذا خواهم کرد».

 سجاد و فردین افروزیان هر دو دارای سوابق بازداشت هستند از جمله در۱۸آبان۹۴ در رابطه با شرکت در سلسله تظاهرات های سراسری در اعتراض به برنامه تلویزیونی «فیتیله» بازداشت شدند و حدود ۴۰ روز را در این دوره از بازداشت در زندان تبریز به سر بردند.

درباره این مطلب نظر دهید