انتخاب زبان

آخرین اخبار

بحران کم‌آبی در 27 روستای شهرستان اورمیه

144520_227

اویان نیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی گفت: ۲۷ روستای شهرستان اورمیه در معرض بحران کم‌آبی هستند.

به گزارش اویان نیوز، کاظم محمدی‌اقدم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: الگوی مصرف آب شرب در روستاهای زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی ۲۰ مترمکعب به ازای هر مشترک در ماه است.

وی روستاهای در معرض بحران کم‌آبی شهرستان اورمیه را ۲۷ روستا اعلام کرد و افزود: این روستاها شامل روستاهای چاورش، تیزخراب، خانقاه سرخ، ژارآباد، قزل عاشق، محمودآباد، نصیرآباد، مجتمع چهار روستایی میاوق، مجتمع دو روستایی انهر، مجتمع چهار روستایی ریحان‌آباد، مجتمع پنج روستایی هورسین، مجتمع چهار روستایی بهارستان و مجتمع کورزینی است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی از بهره‌برداری طرح‌های آب‌رسانی به ۹۹ روستای استان در هفته دولت خبر داد و گفت: طرح آب‌رسانی به روستای دلادر نیز در چند روز گذشته به بهره‌برداری رسید.

این مقام مسئول اظهار کرد: این طرح با طول خط انتقال دو کیلومتر به بهره‌برداری رسید که این پروژه آب شرب ۹۹ خانوار روستای دلادر را تامین می‌کند.

محمدی‌اقدم با اشاره به جمعیت ۵۰۰ نفری این روستا خاطرنشان کرد: به خاطر کوهستانی و صعب‌العبور بودن این روستا، عملیات لوله‌‌گذاری با مشکلات فراوانی از سال ۹۳ آغاز شده بود.

وی ادامه داد: پیش از این آب شرب روستای دلادر از طریق تانکر تامین می‌شد که با بهره‌برداری از این طرح، مردم این روستا از نعمت آب شرب برخوردار شدند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

کمبود آب شرب در ۱۵ درصد روستاهای آذربایجان‌غربی

درباره این مطلب نظر دهید