انتخاب زبان

آخرین اخبار

برادر سهیلا کارگر: خواهرم هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است

سهیلا کارگر (2)

اویان نیوز: هفته گذشته ماموران امنیتی با مراجعه به منزل شخصی سهیلا کارگر در قزوین، ضمن ضرب و شتم وی، او را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند.

به گزارش اویان نیوز، صبح روز ۲۶اردبیهشت۹۵ ماموران امنیتی به منزل شخصی سهیلا کارگر فعال مدنی در قزوین مراجعه کرده، و او را «با اعمال رفتارهای خشونت آمیز» بازداشت کردند.

جواد کارگر برادر وی در یادداشتی در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «نیروهای اطلاعاتی به بهانه اینکه مامور برق نویسی هستند درب منزل خواهرم، سهیلا را زده و با ورود چند نفره به منزل شخصی او، با اعمال رفتارهای خشونت آمیز او را ابتدا با دستانشان به کف خانه هل داده و با پاهای خود مورد ضرب و شتم قرار می دهند سپس خواهرم را دستبند زده با خود از منزل خارج کرده اند، آنها با بهم زدن اسباب خانه، لب تاپ و موبایل و فلش و سی دی ها و کتاب ها را نیز با خود برده اند».

به گفته برادر وی، «ماموران پس از خارج کردن سهیلا از منزل او را به دادسرای قزوین انتقال داده اند تا در شعبه ۳ بازپرسی به پرونده او رسیدگی نمایند».

 جواد کارگر نوشته است: « شدت ضربات مامورین هنگام ورود به منزل و بازداشت سهیلا به حدی بود که نهایتا با اصرار خواهرم، قاضی بازپرسی رای موافق به بردن سهیلا به پزشک قانونی جهت رسیدگی به شکایتش از مامورین اطلاعات می دهد».

وی در ادامه نوشته است: «طی پی گیری‌های انجام گرفته از بابت چرایی بازداشت و محل دقیق نگهداری او دیروز متوجه شدیم که سهیلا را شب روز دستگیری به بازداشتگاه اوین تهران منتقل کرده اند تا بصورت نیابتی او را مورد بازجویی قراردهند».

پیشتر سهیلا کارگر برای نامزدی انتخابات مجلس دهم از شهر قزوین ثبت نام کرده بود که هئیت‌های اجرایی صلاحیت وی برای حضور در این انتخابات را رد کردند.

درباره این مطلب نظر دهید