انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

برای چندمین بار طی ماه های اخیر؛ نفس زنجان به شماره افتاد

81660989-6544637

اویان نیوز: گرد و غبار بار دیگر هوای زنجان را در وضعیت ناسالم قرار داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، گرد و غبار یا همان ریزگردها از روز پنج‌شنبه هفته گذشته وارد آسمان زنجان شده‌ و لحظه به لحظه بر غلظت آن‌ها افزوده می‌شود.

رئیس اداره نظارت و پایش محیط‌زیست استان زنجان، به وضعیت پایش آلودگی هوا در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در حال‌حاضر براساس آخرین اطلاعات ایستگاه شاخص کیفیت هوا ۱۰۳PM است.

علی اسدی، اظهار داشت: استاندارد کیفیت هوا ۱۰۰ PMاست، هم‌اکنون گرد و غبار، کیفیت هوای زنجان را کاهش داده و برای افراد حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، کهنسالان و کودکان ناسالم کرده است.

اسدی با بیان اینکه از روز پنجشنبه ریزدگردها وارد استان شده بودند ولی غلظت آن خیلی ضعیف بود، تصریح کرد: از امروز صبح میزان ریزدگردها در آسمان زنجان افزایش یافته و باعث ناسالم شدن هوا شده است.

تا پایان هفته ریزگردها مهمان زنجان خواهند بود

مدیرکل هواشناسی استان زنجان، به وضعیت جوی استان زنجان اشاره کرد و گفت: گرد و غباری که از جنوب‌غربی کشور وارد استان زنجان شده تا پایان هفته در استان مهمان خواهد بود.

احد یاغموری گفت: با ورود توده ریزگردها به استان، کیفیت هوا ناسالم شده و تردد برای افراد حساس بسیار خطرناک است.

وی به وزش باد شدید در استان زنجان اشاره کرد و گفت: وزش باد شدید از امروز بعد از ظهر در استان زنجان ادامه دارد و این وزش باد تا روز دوشنبه در استان ادامه خواهد داشت.

درباره این مطلب نظر دهید