انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

بیگی: تبریز دومین شهر حاشیه نشین در ایران است

بیگی: تبریز دومین شهر حاشیه نشین در ایران است

 اویان نیوز: به گفته نماینده مردم تبریز در مجلس، تبریز بعد از کلانشهر تهران دومین کلانشهر از لحاظ حاشیه نشینی به شمار رفته به گونه ای که معضل حاشیه‌نشینی در حال حاضر مهم‌ترین آسیب این کلانشهر است.

 به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، احمدعلیرضابیگی با بیان اینکه خطرات احتمالی ناشی از وقوع زلزله سکونتگاه‌های غیررسمی تبریز را تهدید می‌کند، اظهار داشت: این نگرانی همیشه وجود دارد که وقوع زلزله‌ای با ریشتر پایین موجبات تخریب بناهای سست و غیراستاندارد را فراهم آورده و جان ساکنان آنها را در معرض خطر قرار دهد.

 وی یادآور شد: بی‌شک اگر مردم مناطق محروم و روستاییان احساس کنند منافع، آینده فرزندان، رفاه، اشتغال و معیشت آنها مورد توجه واقع می‌شود ماندن در مناطق خود و روستاها را به حاشیه‌نشینی ترجیح می‌دهند.

نماینده مردم تبریز در مجلس دهم با بیان اینکه دولت باید توجهی جدی به رفع مشکلات اقتصادی مناطق محروم و روستاها برای جلوگیری از مهاجرت آنها به کلانشهرها داشته باشد، تصریح کرد: در صورتی که دولت به تامین اقتصاد پایدار در این مناطق توجه نداشته باشد به طور قطع روز به روز به تعداد حاشیه‌نشین افزوده خواهد شد و با شیوع معضل حاشیه‌نشینی و افزایش مهاجرت به کلانشهرها مواجه خواهیم شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دهم، بر لزوم تامین مسکن برای تمام آحاد مردم در جهت کاهش انگیزه حاشیه‌نشینان در استفاده از سکونتگاه‌های غیررسمی تاکید کرد و گفت: این موضوع از جمله موضوعات مهمی است که دولت باید به آن توجه داشته باشد و چنانچه با این موضوع به صورت سوداگرانه برخورد کرده و به گونه‌ای منافع خود را بر منافع مردم ترجیح دهد هیچ توفیقی در کاهش استفاده حاشیه‌نشینان از سکونتگاه‌های غیررسمی به دست نمی‌آورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دولت باید به گونه‌ای عمل کند که افراد به هیچ عنوان به سمت زندگی در سکونتگاه‌های غیررسمی گرایش پیدا نکنند، تصریح کرد: انگیزه لازم برای تغییر شرایط موجود در ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی از سوی دولت باید به وجود آید و اگر این اتفاق صورت نگیرد از طرف مردم هم هیچ اقدامی انجام نشده و روز به روز بر تعداد ساکنان مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی افزوده می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با بیان اینکه معضل حاشیه‌نشینی باید با انجام اقدامات عملی موثر از سوی دولت به تدریج رفع شود، افزود: متاسفانه دولت و شهرداری به رفع مشکلات حاشیه‌نشینان و همچنین مدیریت معضل حاشیه‌نشینی توجهی نداشته و اقدامات صورت گرفته از جانب آنها بیشتر مقطعی بوده که این اقدامات به هیچ عنوان پاسخگوی نیازهای حاشیه‌نشینان نبوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه دولت در لایحه برنامه ششم توسعه برنامه مشخصی برای حاشیه‌نشینی ارائه نکرده است، گفت: لایحه برنامه ششم توسعه به یک سری احکام مورد نیاز دولت محدود شده تا از این طریق بتواند مشکلات خود را برای اداره کشور برطرف کند بنابراین در این لایحه شاهد برنامه مشخصی برای رفع و مدیریت معضل حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی نیستیم.

درباره این مطلب نظر دهید