انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: کتاب‌های « سینه مده سسله نن سازیم وار منیم» و « منتشا» منتشر شد

sinemde seslen sazım var

اویان نیوز: رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از انتشار کتاب‌های« سینه مده سسله نن سازیم وار منیم» و « منتشا» به همت حوزه هنری این استان و با همکاری انتشارات سوره مهر خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، حسن میلانی گفت: کتاب « سینه مده سسله نن سازیم وار منیم» شامل اشعار و سروده‌های دینی اجتماعی آشیق رسول قربانی است که به وسیله خسرو سرتیپی و محمد عبادی گردآوری شده است.

وی افزود: کتاب « منتشا»، پژوهشی در ریشه‌یابی نمایشهای فولکلور آذربایجان را شامل می‌شود که توسط سیروس مصطفی تالیف شده است.

میلانی خاطرنشان کرد: کتاب سینه مده سسله نن سازیم وار منیم از سوی انتشارات حوزه هنری آذربایجان شرقی و با همکاری سوره مهر در ۱۱۲ صفحه و در قطع رقعی عرضه شده و کتاب منتشا نیز توسط حوزه هنری استان و با همکاری همین انتشارات در ۱۷۶ صفحه و در قطع رقعی منتشر شده است.

sinemde seslen sazım var

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی  گفت: او بیش از ۳ هزار بیت در مضامین عارفانه و دینی شعر سروده است و همه آنها در سینه این هنرمند محفوظ است و تمامی این اشعار در قالب کتاب با عنوان « سینه مده سسله نن سازیم وار منیم» منتشر شده است.

میلانی تصریح کرد: مراسم رونمایی از کتابهای « سینه مده سسله نن سازیم وار منیم» و « منتشا» روز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه سال جاری همراه با تجلیل از مقام هنری آشیق رسول قربانی ساعت ۱۶ در محل مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد شد.

درباره این مطلب نظر دهید