انتخاب زبان

آخرین اخبار

تدوام بازداشت اوختای رشیدی در اداره اطلاعات تبریز

oxtay reshidi

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت ۴۰ روز از بازداشت محمد (اوختای) رشیدی این فعال آذربایجانی همچنان در اداره اطلاعات تبریز بسر می برد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، با گذشت ۴۰ روز از بازداشت محمد (اوختای) رشیدی فعال فرهنگی – مدنی آذربایجانی ساکن تبریز وی همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز بسر می برد. گفتنی است با تداوم بازداشت این فعال فرهنگی آذربایجانی حال برادر کوچک وی وخیم گزارش می شود. بنا به اظهار نزدیکان این فعال آذربایجانی برادر کوچک محمد (اوختای) رشیدی از نارسایی قلبی رنج می برد که تا قبل از بازداشت اوختای در حال بهبودی بود. ولی با مراجعه ماموران امنیتی و وارد شدن شوک عصبی حال عمومی وی روبه وخامت گذاشته است.

یادآور می شود در روزهای گذشته رسانه های منطقه ای در آذربایجان و برخی رسانه های وابسته به مراجع امنیتی با اتهام زنی به این فعال آذربایجانی سعی در مخدوش کردن چهره ایشان در افکار عمومی نمودند. این اتهامات در حالی به این اشخاص منتسب گردید که تاکنون هیچ یک از مقامات و یا مراجع قضایی به طور رسمی علت بازداشت و اتهام های وارده به وی را ذکر نکرده اند.

لازم به ذکر است سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۲ محمد (اوختای) رشیدی به همراه خالیده خالید و دستیار وی شامخال حسین اوف همچنین آشیق عیسی قاراخانلی، آقای فرهادی و امیر هادیان به مناسبت تولد مادر اوختای رشیدی و روز مادر در منزل پدری این فعال فرهنگی حاضر شده بودند که با مراجعه ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شدند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

خالیده خالید و شامخال حسین اوف در باکو

دو شهروند جمهوری آذربایجان به مقامات این کشور تحویل داده شد

خالیده خالید و دستیار وی آزاد شدند

واکنش کنسولگری آذربایجان به بازداشت شهروندان آذربایجانی در تبریز

۳ تن از فعالین فرهنگی آزاد شدند

 رسانه های محلی فعالین فرهنگی آذربایجانی را با اتهامات سنگین مواجه ساختند

واکنش به بازداشت شهروندان آذربایجانی ادامه دارد

تبریز : خانواده های فعالین فرهنگی بازداشت شده در بی خبری بسر می برند

روزنامه جمهوریت ترکیه: خالیده خالید برای تحقیق علمی درباره شهریار به ایران سفر کرده بود.

۶ نفر از فعالین فرهنگی آذربایجانی در تبریز بازداشت شدند

 

 

درباره این مطلب نظر دهید