انتخاب زبان

آخرین اخبار

تشدید ناراحتی های جسمانی سعید متین پور در زندان

said matinpur

اویان نیوز: سعید متین پور از درد شدید کمر رنج می برد و باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرد اما تاکنون خانواده وی پاسخی از مسئولین قضایی دریافت نکردند.

سعید متین پور از کمر درد شدید رنج می برد و از شدت درد پاهای او بی حس می شود. اگرچه داخل زندان فیزیوتراپی برای او تجویز شده است اما او باید حتما خارج از بیمارستان تحت نظر متخصص قرار گیرد. تا علت اصلی این درد شدید کمر را تشخیص دهند. بعضی اوقات چنان این درد شدید است که حتی قادر به حرکت نیست. او ناراحتی قلب هم دارد و به علت عدم رسیدگی پزشکی روز بروز بر مشکلات او افزوده می شود. علاوه بر این مشکلات او از حق ملاقات حضوری هم محروم است و در سال گذشته تنها یکبار توانسته است خانواده اش را ملاقات حضوری کند.

این روزنامه نگار آذربایجانی نزدیک به چهار سال است که در حبس بسر می برد و در طی این مدت بدلیل شرایط نامناسب زندان و عدم توجه مسئولین متین پور دچار مشکلات حاد جسمانی شده است. اما پیگیری ها و نامه نگاری های وکیل و خانواده وی برای مرخصی درمانی تاکنون بی فایده بوده است. هیچیک از مقامات قضایی حاضر به پاسخگویی به پیگیری های خانواده نیستند. مشخص نیست این مخالفت از سوی دادستانی صورت می گیرد یا همانند بسیاری از زندانیان مخالفت از سوی اطلاعات و بازجو است که سبب شده این زندانی سیاسی از حق خود محروم بماند.

سعید متین پور روز بیستم تیر ۸۸ از سوی قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به این دادگاه احضار شده بود و پس از حضور در دادگاه٬ ماموران او را بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل کردند. این روزنامه‌نگار طی جلسه‌ای غیر علنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود. دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز آذر ماه ۸۷ حکم هشت سال زندان این فعال حقوق بشر آذربایجانی را تایید کرد.

وی بیشتر مدت زمان بازداشتش را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین تهران و تحت شکنجه ها و فشار‌های شدید جسمی و روحی گذرانده است و اینک در اثر همان شکنجه ها از ناراحتی های گوارشی و سردرد و کمردرد شدید پس از آزادی از زندان اوین رنج می برده است.

این فعال مدنی آذربایجانی پیش از این نیز در چهارم خرداد ۱۳۸۶ در زنجان بازداشت و پس از تحمل ۲۷۸ روز بازداشت موقت٬ در هشتم اسفند ۸۷ به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود.

متین پور فارغ التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه تهران و عضو هیات تحریریه هفته نامه های «یارپاق»، «موج بیداری» و وبلاگ نویس بود.

جرس

درباره این مطلب نظر دهید