انتخاب زبان

آخرین اخبار

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پی فوت مادر سلماسی پس از زایمان

22774

اویان نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: این ادعا که بیمار به علت عدم توانایی مالی تحت مراقبت های درمانی لازم قرار نگرفته و جان خود را از دست داده است کذب محض است .

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، در پی درج خبری تحت عنوان «پیگیری حادثه فوت مادر سلماسی به دلیل نداشتن هزینه های زایمان» در یکی از سایت های خبری «جواد آقازاده» در این خصوص گفت : در تاریخ ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۴ خبری مبنی بر فوت مادر بارداری به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه های زایمان در بیمارستان سلماس منتشر شد که  بدلیل اهمیت ادعای مطرح شده، شخصاً موضوع را از شبکه بهداشت و درمان شهرستان سلماس پیگیری نمودم که آنها چنین موردی را تکذیب کردند و تکذیبیه نیز به رسانه ها اعلام شد.

وی ادامه داد: ولی مجددا برخی سایت ها با انتشار نام بیمار و مطالبی تحت عنوان جزئیات تازه از مرگ مادر فوق الذکر در صدد ایجاد جو نامناسب و مشوش نمودن اذهان عمومی  برآمدند .

آقازاده افزود : حدود ۴۰ روز پیش خانم بارداری برای انجام زایمان به بیمارستان سلماس مراجعه کرده که به هیچ عنوان نیازی به عمل سزارین برای وی مطرح نشده و مراحل زایمان طبیعی و بدون مشکل خاص بطور مشترک توسط متخصص زنان و ماما انجام می گیرد و حاصل نوزاد زنده پسر با حال عمومی خوب بود و مادر به بخش مامایی منتقل می شود . شامگاه همان روز وی دچار درد ناگهانی قفسه سینه شده و اقدامات لازم درمانی بعمل آمده و به بخش ICU  منتقل می شود و بهبودی نسبی در حال وی حاصل می شود ولی مجدداً درد آغاز شده که مشاوره های لازم انجام شده و پزشک متخصص زنان، جراح عمومی، متخصص داخلی، متخصص بیهوشی و متخصص قلب بیمار را ویزیت کردند و اقدامات تشخیصی و درمانی لازم از جمله سونوگرافی، اکو، آزمایشات و تجویز داروهای مورد نیاز انجام می گیرد و با تشخیص اولیه کاردیو میوپاتی( بیماری ضعف و نارسایی عضله قلب ) یا آمبولی ( وجود لخته خون در یکی از عروق ریه) به بیمارستان سید الشهدا ارومیه منتقل می شود و علیرغم تمام تلاشهای بعمل آمده متاسفانه در تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۳۹۴ با تشخیص کاردیومیوپاتی فوت  می کند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود : بنابراین این ادعا که بیمار بعلت عدم توانایی مالی تحت مراقبتهای درمانی لازم قرار نگرفته و جان خود را ازدست داده است کذب محض است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت : اگر نیت کمک به عرصه سلامت و مردم است باید بدانیم با القای نا امیدی در مردم و اذهان عمومی نمی توان به ارتقای شاخص های سلامت و حل مشکلات این حوزه کمک کرد.

درباره این مطلب نظر دهید