انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

جبارزاده: فرهنگستان زبان و ادبیات آذری تأسیس می شود / حیات را به دریاچه اورمیه بازمی‌گردانیم

jabarzade

اویان نیوز: استاندار جدید آذربایجان شرقی گفت: با همکاری وزارت نیر و و سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همت مردم آذربایجان حیات را به دریاچه اورمیه باز می گردانیم.

 به گزارش اویان نیوز به نقل از نصرنیوز، اسماعیل جبارزاده عصر روز ۱۳ آبان در آئین معارفه خود در مجتمع پتروشیمی تبریز افزود: احیای دریاچه اورمیه به عنوان میراث فرهنگی و زیست محیطی کشور در دستور کار و اولویت کاری استانداری آذربایجان شرقی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: همانطوری که ریاست محترم جمهوری نیز در اولین جلسه هیئت دولت بر ضرورت احیای این دریاچه تاکید کرده اند، : با همکاری وزارت نیر و و سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همت مردم آذربایجان حیات را به دریاچه اورمیه باز می گردانیم.

جبارزاده در ادامه با اشاره به دیگر وعده رئیس جمهور به مردم آذربایجان شرقی گفت: ایجاد فرهنگستان زبان و ادبیات آذری دِین من است و همانطوری که دکتر روحانی وعده آن را داده اند تلاش می کنیم تا این فرهنگستان را تاسیس کنیم.

وی در ادامه از اساتید و اندیشمندان زبان و ادبیات آذری خواست تا وی را در این مسیر یاری دهند.

استاندار جدید آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اولویت های کاری خود در سکانداری آذربایجان شرقی گفت: زمینه ورود سرمایه گذاران خصوصی را به استان باز می کنیم و با فراهم نمودن شرایط مناسب نمی گذاریم برخی از ناملایمات موجب شود شهروندان عزیزمان ترک وطن کنند.

درباره این مطلب نظر دهید