انتخاب زبان

آخرین اخبار

جمع آوری کتاب «صراحت‌نامه» هاشمی رفسنجانی از نمایشگاه کتاب تهران

1C944721-FF15-49CA-A100-E6D2C0CFE41A_w443_r1

اویان نیوز: کتاب «صراحت‌نامه» اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، از نمایشگاه بین المللی تهران جمع آوری شد.

علی اسماعیلی رئیس بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران در گفت‌وگو با ”ایسنا”، درباره‌ی مسأله‌ کتاب «صراحت‌نامه» که ظاهرا تا دو روز اول نمایشگاه کتاب هم ارائه می‌شده است، گفته است: ”این موضوع به این دلیل بوده است که گاهی مواردی به نقل از شخصیت‌ها آورده می‌شود و ما برای این‌که بتوانیم به آن کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب مجوز بدهیم، مجبوریم این‌گونه نقل قول‌ها را از مراکز ذی‌صلاح استعلام کنیم تا ببینیم نقل قول‌ها با واقعیت تطبیق دارند یا خیر؟ مسأله‌ی این کتاب هم به خاطر این موضوع بوده است.”

او افزوده است: ”ضوابط حضور کتاب در نمایشگاه تعریف شده است و هر کتابی که از وزارت ارشاد مجوز چاپ بگیرد و از طریق اداره‌ی کتاب اعلام وصول شود، می‌تواند در نمایشگاه حضور پیدا کند.”

اسماعیلی درباره‌ کتاب ”صراحت‌نامه” نیز گفت: ”مراحل اعلام وصول و استعلام این کتاب نیز طولانی نشده و کارهای آن در دست اقدام است.”

«صراحت‌نامه» متن گفت‌وگوی مفصلی با هاشمی رفسنجانی در سال ۸۹ شمسی است که در آن به پرسش‌های متنوعی در حوزه‌ی مدیریت ارتباطات سیاسی و فرهنگی و همین‌طور زندگی شخصی خود پاسخ داده است.

به گفته‌ تدوین‌کنندگان کتاب، او در این مصاحبه برای اولین‌بار گفته که آماده‌ی کناره‌گیری از قدرت است، اما می‌ترسد اقدامش قهر تلقی شود. هاشمی در این کتاب دیدگاه‌های خود را در مورد مناظرات مشهور سال ۸۸ کاندیداهای ریاست‌جمهوری تشریح کرده و نظراتش در مورد نوع فعالیت شبکه‌ی خبری بی بی سی و حضور چهره‌هایی نظیر عطاء‌الله مهاجرانی در آن را اعلام کرده است.

العربیه فارسی

درباره این مطلب نظر دهید