انتخاب زبان

آخرین اخبار

دیدار جمعی از فعالان آذربایجانی با خانواده اکبر آزاد

akbar azad

اویان نیوز: دیروز جمعی از فعالان تورک تهران با خانواده فعال مدنی محبوس اکبر آزاد دیدار کردند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، عصر پنج شنبه ۲۲اسفند۹۲ جمعی از فعالان مدنی آذربایجانی با خانواده فعال تورک تهران دیدار کردند. خانواده این فعال مدنی در این دیدار بی خبری خود را از این فعال مدنی ابراز داشتند.

به گفته خانواده این فعال تورک پس از بازداشت طی تماس تلفنی کوتاه از بازداشت و انتقال خود به زندان اوین تهران خبر داده است.

به رغم تماس تلفنی اکبر آزاد و اطلاع وی از حضور در زندان اوین، مسئولان زندان اوین در پیگیری های خانواده وی از حضور این فعال تورک در زندان اوین اظهار بی اطلاعی نموده اند.

خانواده اکبر آزاد فعال تورک ساکن تهران نگرانی خود را از وضعیت سلامتی او اظهار کرده و بیان داشته اند که در روزهای پیش از بازداشت دچار درد کمر و زانو بوده است.

اکبر آزاد به همراه چند تن دیگر از فعالان تورک در مراسمی به مناسبت روز جهانی زبان مادری در ۲اسفند۹۲ در محله اکبر آباد تهران  بازداشت شد.

منصور فتحی و علیرضا فرشی ۲ فعال تورک  دیگر نیز از سایر بازداشت شدگان این روز می باشند.

در روزهای منتهی به روز جهانی زبان مادری قریب به ۸۰ تن از فعالان مدنی آذربایجانی در مراسمی مشابه در اهر بازداشت شدند.

در روزهای اخیر نیز محمود اجاقلو، حمید منافی نادارلی، رستم کاظم پور و بهنام شیخی از فعالان تورک در تهران بازداشت شده اند.

در حالی افزایش فشارها بر فعالان آذربایجانی صورت می گیرد که دولت حسن روحانی و در رأس آنها علی یونسی معاونت اقوام دولت بارها بر حقوق مدنی اقوام تأکید کرده‌اند.

به اعتقاد برخی از فعالان مدنی آذربایجانی، بازداشت این افراد به مناسبت پاسداشت روز جهانی زبان مادری حاکی از کار شکنی عده‌ای از مقامات امنیتی در خصوص مطالبات اقوام و در رأس آن تحصیل به زبان مادری است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تهران : انتقال فعالان آذربایجانی به زندان اوین

تهران : بازداشت و ضرب و شتم ده ها فعال آذربایجانی در روز جهانی زبان مادری

فوری : بازداشت تعدادی از فعالان ملی،مدنی در اکبر آباد از توابع تهران

درباره این مطلب نظر دهید