انتخاب زبان

آخرین اخبار

زندان اردبیل: حکم شلاق پنج فعال آذربایجانی اجرا شد

لسانی

اویان نیوز: حکم سی ضربه شلاق پنج فعال آذربایجانی در زندان اردبیل اجرا شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا،  توحید امیر امینی، مرتضی پروین، میثم جولانی، صالح پیچگانلو و مصطفی پروین که به دلیل شعار دادن و بر افراشتن پلاکارد جهت آزادی عباس لسانی در استادیوم اردبیل در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان مرکزی این شهر هستند، روز ۱۸فروردین۹۵ با حضور مسئولان قضائی اردبیل متحمل ضربات شلاق شدند.

آذرماه سال ۱۳۹۴ این فعالان از سوی شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری اردبیل به استناد ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی دایر بر «اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و جنجال با حرکات غیر متعارف از طریق دادن شعارهای هنجارشکنانه در استادیوم تختی اردبیل» به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

این فعالان هویت طلب روز ۱۹شهریور۹۴ «به هنگام ورود به استادیوم تختی» برای تماشای بازی شهرداری اردبیل – فجر سپاسی شیراز بازداشت شده بودند.

روز ۷شهریور۹۴ در جریان بازی خانگی تیم فوتبال شهرداری اردبیل و گیتی پسند اصفهان تعدادی از تماشاگران در استادیوم تختی با بازکردن پلاکاردی خواستار آزادی عباس لسانی فعال محبوس این شهر شده بودند.

عباس لسانی زندانی سیاسی آذربایجانی هم اکنون در زندان شیراز درحال گذراندن دوران محکومیت خود است.

همچنین میثم جولانی، توحید امیر امینی و صالح پیچگانلو پرونده دیگری نیز در رابطه با اعتراضات «ضد نژادپرستی» دارند که به سه ماه و یک روز حبس محکوم شده اند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اردبیل: اجرای حکم ۵ فعال مدنی آذربایجانی

اردبیل: حکم زندان و شلاق ۵ فعال مدنی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد

اردبیل: ۱۵ ماه حبس تعزیری و ۱۵۰ ضربه شلاق برای پنج فعال مدنی

اردبیل: میثم جولانی و مرتضی پروین آزاد شدند

اردبیل: بازداشت و تهدید چند نفر از فعالان آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید