انتخاب زبان

آخرین اخبار

زندان اردبیل: پایان اعتصاب غذای چهار زندانی سیاسی

اعتصاب اردبیل

اویان نیوز: «با بهبود وضعیت و قول مساعد مسئولان زندان مرکزی اردبیل»، چهار زندانی عقیدتی محبوس در این زندان به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، مرتضی پروین، مصطفی پروین، سعید صادقی فر و صالح پیچگانلو که در ششمین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌بردند امروز طی تماس های جداگانه ای که با خانواده خود داشتند از «بهبود نسبی وضعیت نگهداری شان و انتقال به اتاق های بند ها و قول مساعد مسئولان زندان مبنی بر بهبود هر چه بیشتر وضعیت خود» خبر داده و گفته اند که به اعتصاب غذای خود پایان داده اند.

این در حالی است که مرتضی پروین کماکان از درد شدید کمر و ناراحتی معده خود گلایه کرده و گفته است شب ها نمی تواند از درد کمر بخوابد. این مسئله باعث نگرانی هرچه بیشتر اعضای خانواده و نزدیکان وی شده است.

بنا به اظهار این زندانیان، طی بخشنامه ای که به زندان مرکزی اردبیل نیز ابلاغ گردیده، کسانی که مدت محکومیت شان ۳ ماه یا کمتر می باشد، به دلیل عفو عمومی از زندان آزاد خواهند شد و اگر تبعیضی بین زندانیان عقیدتی و سایر زندانیان اعمال نگردد، احتمال می رود تعدادی از این افراد طی روزهای آتی از زندان آزاد گردند.

این فعالان آذربایجانی در پرونده های مجزا در خصوص اعتراض به برنامه فیتیله و حضور در ورزشگاه تختی اردبیل و برافراشتن پلاکاردی در حمایت از عباس لسانی در بند محکوم شده و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود می باشند که از این بین صالح پیچگانلو در مجموع به ۶ ماه و یک روز حبس و سی ضربه شلاق، مرتضی و مصطفی پروین به ۳ ماه و سی ضربه شلاق و سعید صادقی فر به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده اند.

احکام شلاق این افراد در روزهای گذشته در زندان اردبیل اجرا شد.

درباره این مطلب نظر دهید