انتخاب زبان

آخرین اخبار

ساخت کارخانه ذوب آهن ملکان متوقف شد

zobahen

اویان نیوز: مدیرعامل شرکت صنایع ذوب آهن شمال‌غرب از تعطیلی پروژه ساخت کارخانه ذوب آهن ملکان خبر داد؛ وسعت فاز اول این شرکت  ۱۰ هکتار و پیشرفت فیزیکی ساخت کارخانه نزدیک به ۷۰ درصد می باشد.

به گزارش اویان نیوز، مرتضی حمایت خواه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعطیلی کارخانه ذوب آهن ملکان واقعیت دارد و این کارخانه هم اکنون تعطیل شده است.

به گفته حمایت خواه، ساخت این کارخانه، هشت سال پیش، آغاز و برای ساخت آن حدود ۸۶ نفر پرسنل جذب شده بود.

وی، تغییر کاربری و وجود زمین‌های معوض را عامل تعطیلی شرکت صنایع ذوب آهن شمال غرب در ملکان دانست و توضیح داد: بنیاد مسکن برای زمین‌های کارخانه، سند معوض گرفته و سپس سند مالکیت صادر کرده است، از این رو هم اکنون مالکان زمین‌های فوق مبلغ کلان از کارخانه طلب می‌کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در واکنش به این موضوع به ایسنا گفت: اراضی ملی آروق ازتوابع شهرستان ملکان(که شامل مکان احداث کارخانه نیز می شود) ازسوی منابع طبیعی استان به بنیادمسکن انقلاب اسلامی تحویل و سندقطعی این اراضی در دی‌ماه سال ۱۳۹۱ پس از طی فرایند قانونی بنام این نهاد انتقال یافت.

قربان محمدی در ادامه افزود: اقدامات بنیادمسکن انقلاب اسلامی وفق مواد قانونی بوده و فعلاً موصوف متعلق به دولت جمهوری اسلامی به نمایندگی بنیادمسکن انقلاب اسلامی می باشد و بنیادمسکن انقلاب اسلامی نیز تا مرحله واگذاری مسئول حفظ و صیانت از اراضی فوق می باشد.

مدیرعامل شرکت صنایع ذوب آهن شمال غرب، وسعت فاز اول این شرک را ۱۰ هکتار و پیشرفت فیزیکی ساخت کارخانه را نزدیک به ۷۰ درصد اعلام کرد  گفت: در صورت رفع مشکل تعطیلی، در بازه زمانی ۹ ماهه، سالیانه ۳۵۰ هزار تن میلگرد ساختمانی نمره ۸ در این کارخانه، تولید و زمینه اشتغالزایی حداقل ۱۸۰ نفر فراهم خواهد شد. در فاز دوم این کارخانه زمینه تولید ذوب احیا با اشتغالزایی مستقیم برای ۱۲۰۰ نفر و غیرمستقیم ۶۰۰۰ نفر فراهم می‌شود.

وی از بیکاری ۸۰ پرسنل دفتری و کارگر شرکت ذوب آهن شمال غرب در ملکان و تبریز خبر داد و اظهار کرد: به علت اتمام قرارداد و تعطیلی کارخانه از ۸۶ پرسنل، ۸۰ نفر کار خود را از دست دادند.

 

درباره این مطلب نظر دهید