انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سالار عراقی فعال دانشجویی آذربایجانی تهدید به اخراج شد

salar eraqi

اویان نیوز: سالار عراقی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه سهند تبریز با احضار از سوی کمیته انضباطی این دانشگاه، تهدید به اخراج شد. 

بنا به اطلاع اویان نیوز، مسئولان کمیته انضباطی دانشگاه در این احضار به سالار عراقی اعلام کرده اند که «طی نامه‌نگاری صورت گرفته از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور،  در صورت عدم اخذ تعهد کتبی مبنی بر عدم انجام هر گونه عمل غیر مجاز فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از ادامه تحصیل او در آن مقطع ممانعت به عمل خواهد آمد».

این فعال دانشجویی، هنگام اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد نیز از سوی اداره اطلاعات شهرستان خوی به صورت تلفنی احضار شده بود که وی در آن زمان «به دلیل عدم ارسال احضاریه کتبی» از سوی این نهاد از حضور در این اداره خودداری کرد.

در شهریور سال ۱۳۹۲ ماموران امنیتی شهر خوی به این فعال آذربایجانی عنوان کرده بودند «اگر به فعالیت و عقاید هویت طلبانه خود ادامه دهد مانع از ادامه تحصیل وی خواهند شد.»

سالار عراقی فعال هویت طلب اهل خوی، مدرس زبان تُرکی آذربایجانی، مدیر مسئول نشریه توقیف شده «یارپاق» و عضو شورای نویسندگان نشریه های «سهند» و «گونش» دانشگاه اورمیه بوده است.

پیشتر وی روز ۵مهر۹۰ در مراسم تشییع جنازه مرحوم ابراهیم جعفرزاده به همراه ده ها فعال و شهروند آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت.

این فعال هویت طلب در خرداد سال ۱۳۸۷ و همزمان با دومین سالگرد قیام آذربایجان به همراه چهار نفر دیگر از فعالان این شهر بازداشت و در دادگاه انقلاب خوی به تحمل دو‌ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

احضار و تهدید سالار عراقی فعال مدنی آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید