انتخاب زبان

آخرین اخبار

سلیم موذن‌زاده درگذشت

unt

اویان نیوز: «سلیم موذن‌زاده اردبیلی» صبح امروز سه‌شنبه ۲ آذر۹۵  در ۸۰ سالگی و به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، «وَدود موذن‌زاده»، پسر مرحوم موذن‌زاده اردبیلی ، درگذشت این مداح سرشناس آذربایجانی را تایید کرد.

وی گفت: ایشان بعد از اقامه نماز صبح به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

به گفته وی، مراسم تشییع مرحوم «موذن‌زاده اردبیلی» فردا (چهارشنبه) در شهر زادگاهش برگزار خواهد شد، با این حال جزئیات برگزاری این مراسم پس از جلسه شورای شهر اردبیل مشخص می‌شود.

سلیم موذن‌زاده از مداحان سرشناس و محبوب بود که نوحه‌های ماندگار فراوانی در وصف امامان شیعه و اهل بیت دارد. وی متولد ۱۳۱۵ در شهر اردبیل بود که بیشتر نوحه‌های خود را به زبان ترکی آربایجانی سرود.

پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن‌زاده اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران بود. برادر وی «رحیم موذن‌زاده» بود که اذان بی‌مانند او در دستگاه بیات تُرک، در فهرست آثار معنوی ایران به ثبت رسید. وی چند نیز سال قبل بر اثر بیماری درگذشته بود.

«سلیم موذن‌زاده اردبیلی» به طور متوسط روزانه پنج ساعت از عمرش را صرف مداحی کرده بود و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه‌های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان‌های ترکی، فارسی و عربی موجود است.

عزای عمومی در اردبیل

در همین رابطه بنا بر اعلام مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ا شورای فرهنگ عمومی این شهر روز پنجشنبه در اردبیل را عزای عمومی اعلام کرد.

مهدی ستوده افزود: سلیم موذن‌زاده صبح امروز در سن ۸۰ سالگی و به دنبال کسالتی که داشت دار فانی را وداع گفت و مردم استان اردبیل در داغ این مداح بزرگ عالم اسلام به سوگ نشستند.

پیام تسلیت مقامات استان و نمایندگان مجلس ایران
مجمع نمایندگان استان‌های اردبیل و آذربایجان و فراکسیون زنان مجلس ایران در پیامهای جداگانه‌ای درگذشت مداح نامی آذربایجانی را تسلیت گفتند.

همچنین استاندار و فرماندار مسئولان شهری اردبیل نیز در پیامهای دیگری درگذشت سلیم موذن‌زاده را تسلیت گفتند.

درباره این مطلب نظر دهید