انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سموم تقلبی آفت باغات مشکین شهر

bag meshkin (5)

اختصاصی اویان نیوز: باغات میوه در شهرستان مشکین شهر به دلیل رواج سموم تقلبی و بی کیفیت دچار آفت شده و اغلب محصول درختان نابود شده است.

به گزارش اویان نیوز، فروش و توزیع سموم تقلبی در حالی باغات مشکین شهر را با آفت گسترده رو به رو کرده این سموم با مجوز جهاد کشاورزی این شهرستان به باغداران ارائه می شود.

چندی پیش نیروی انتظامی در شهرستان مشکین شهر ۲۲ تن سم تقلبی را از یکی از توزیع کنندگان ضبط کرده بود که وی پس از ارائه مجوز کارشناسان جهاد کشاورزی مبنی بر تایید این سموم به دادگاه، دوباره این سموم را تحویل گرفته و به توزیع آن پرداخته است.

هفته گذشته بیش از ۵۰ کشاورز با مراجعه به اداره جهاد کشاورزی مشکین شهر اعتراض خود را به توزیع سموم تقلبی در بازار و عدم نظارت این ارگان بر آن و همچنین عدم ارائه خدمات کارشناسی از سوی عوامل این اداره نشان دادند.

روز ۲تیر۹۴ حمید یداعی، مدیر حفظ نباتات اردبیل درباره اعتراض باغداران به پایین بودن کیفیت سموم ارائه شده به خبرآنلاین گفت بود: این مسئله همه ساله از سوی برخی کشاورزان مطرح می شود و مواردی به گوش ما می رسد اما تا زمانی که مستند نباشد نمی توانیم درباره آن اظهارنظری بکنیم.

یداعی با بیان این که تا به حال چند مورد اعتراض به کیفیت سم در مشکین شهر و پارس آباد مشاهده شده گفت: در مورد اعتراض هایی که امسال بوده بررسی هایی انجام شده و به این نتیجه رسیدیم که یا دزها را به اندازه کافی نزده اند و یا بیش از اندازه استفاده کرده اند. گاهی هم کیفیت آبی که برای سم پاشی استفاده شده مناسب نیست و خود سم مشکلی ندارد.

در آبان ماه سال ۹۲ نیز بیش از ۱۰۰ باغدار مشکین شهری در نامه ای، اعتراض خود را به بی توجهی مسؤولان کشاورزی شهرستان مشکین شهر ابراز نمودند. عدم گسیل کارشناسان کشاورزی از سوی جهاد کشاورزی، گرانی وسایل و امکانات بسته بندی و عدم نظارت بر سردخانه های غیر استاندارد شهرستان از موارد اعتراضی ایشان بود.

bag meshkin (2) bag meshkin (3) bag meshkin (4) bag meshkin (5) bag meshkin

سابقه خبر در اویان نیوز:

مشکین شهر: نامه ی اعتراضی بیش از ۱۰۰ باغدار به مسولان/ نابودی باغات و بی توجهی مسولان

یک نظر یرای این مطلب داده شده است

  1. تقصیر فارساست

درباره این مطلب نظر دهید