انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سونگون 40 درصد مس کشور را تولید می‌کند

6ec91d3e4a

اویان نیوز: مدیر مجتمع مس سونگون گفت: سه معدن سرچشمه کرمان، خاتون آباد شهربابک و سونگون ورزقان در کشور به استخراج و تولید مس اختصاص دارد که ۴۰ درصد مس تولیدی کشور مربوط به ذخایر معدن مس سونگون است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، رضا شریفی روز پنجشنبه ۲ خرداد ۹۲ در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سه معدن سرچشمه کرمان، خاتون آباد شهربابک و سونگون ورزقان در کشور به استخراج و تولید مس اختصاص دارد که ۴۰ درصد مس تولیدی کشور مربوط به ذخایر معدن مس سونگون است.

وی یادآور شد: اکتشافات اولیه در این معدن همزمان با معدن مس سرچشمه در اوایل دهه ۴۰ آغاز شد اما به دلیل عیار کمتر این معدن در مقایسه با سرچشمه، راه‌اندازی آنجا زودتر از سونگون صورت گرفته است.

مدیرعامل مجتمع مس سونگون افزود: مجتمع مس سونگون به عنوان نخستین مجتمع از شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به دریافت استاندارد بین‌المللی TUV از شرکت «TUV NORD» آلمان شد.

وی افزود: در سال‌جاری مجتمع مس سونگون توانست پس از انجام ممیزی‌های دقیق و سخت توسط تیم ممیزی در مدت ۲۳ نفر روز، استانداردهای جهانی خود را در قالب «ISO9001 » مدیریت کیفیت، «ISO14001» مدیریت زیست محیطی، استاندارد «OHSAS18001» مدیریت ایمنی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه ˈIMSˈ از سوی شرکت« TUV NORD» آلمان کسب کند.

مدیر مجتمع مس سونگون اضافه کرد: کسب این استانداردها موجب افزایش چشمگیر توان مجتمع مس سونگون برای حضور در بازارهای جهانی و عرضه محصولات با ارزش صنعت مس می‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید