انتخاب زبان

آخرین اخبار

سیامک میرزایی به قرنطینه زندان اوین منتقل شد

siamak-mirzaei

 اویان نیوز: سیامک میرزایی عصر روز شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ در تماس تلفنی با خانواده خود از انتقال به بند قرنطینه زندان اوین خبر داد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، این فعال مدنی پس از ۴ ماه بازجویی در بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین به قرنطینه زندان اوین منتقل شده است. به گفته میرزایی ، او از اتهام ارتباط با بیگانگان که قبلا با آن روبرو بوده تبرئه و اتهام کنونی‌اش “تشکیل و اداره جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور ” عنوان شده است .

پیشتر این فعال مدنی در تاریخ ۵ آبان۹۵ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با بیگانگان» در دادگاه انقلاب شهرک گلستان استان تهران به ریاست قاضی رجبی مورد محاکمه قرار گرفته بود.

به گفته پدر میرزایی که از نزدیک نظاره‌گر روند محاکمه بوده است، پسرش  تمامی اتهامات وارده را رد و علت بازداشتش را پرونده‌سازی  اداره اطلاعات عنوان کرده بود.

همچنین قاضی رجبی در روز محاکمه به پدر میرزایی علت عدم موافقت با آزادی موقت به قرار وثیقه را ممانعت کارشناسان امنیتی بازداشتگاه اوین عنوان کرده بود .

جعفر افشارنیا وکیل این فعال سیاسی آذربایجانی در روزهای اخیر تلاشهایی را جهت رفع این ممانعتِ غیر قانونی انجام داده و احتمال می رود در روزهای آینده با  انتقال این فعال مدنی به  زندان اوین، تودیع وثیقه جهت اجرای حکم آزادی موقت نیز صورت بگیرد .

سیامک میزایی روز ۲۴تیر۹۵ در شهر پارس آباد مغان از توابع استان اردبیل بازداشت و به بند ۲۰۹  بازداشتگاه اوین منتقل شد.

وی چهل روز از مدت بازداشتش را در سلول انفرادی و مابقی را در سلول‌های دو نفره همین بازداشتگاه  بسر برده است.

سیامک میرزایی فارغ‌التحصیل مهندسی تولیدات دامی بوده و در سال ٨۹ جهت تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس از سوی سازمان سنجش ستاره‌دار اعلام شده بود .

همچنین وی پیش از این در سال‌های ٨۵، ٨۶، ٨۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه مورد محاکمه قرار گرفته بود.

اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات نیروی انتظامی در سال ۹۰ با طرح دو شکایت جداگانه در مجموع باعث صدور ۵ سال حبس برای این شهروند شده بودند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اولین جلسه دادگاه سیامک میرزایی در دادگاه انقلاب گلستان برگزار شد

ممانعت از آزادی موقت سیامک میرزایی

درخواست صدور قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی برای سیامک میرزایی

قرار بازداشت سیامک میرزایی یک ماه دیگر تمدید شد

سیامک میرزایی به زندان اوین منتقل شد

درباره این مطلب نظر دهید