انتخاب زبان

آخرین اخبار

شاهرخ زمانی در زندان رجایی‌شهر درگذشت

shahrokh-42

اویان نیوز: ساعتی پیش شاهرخ زمانی، فعال کارگری محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج درگذشت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از سایت حقوق بشری «نفس در قفس»، عصر یکشنبه ۲۲شهریور۹۴ شاهرخ زمانی عضو سندیکای نقاشان و کارگران ساختمان استان البرز و کمیته‌ی پیگیری ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری که در سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی‌شهر کرج محبوس بود، به طور ناگهانی درگذشت.

یک منبع مطلع از وضعیت وی در گفت‌و‌گو با گزارش‌گر «نفس در قفس» در خصوص این واقعه گفت: «شاهرخ زمانی صبح امروز سالم و سرحال به نظر می‌رسید، بعد از نهار که در حال خواب بود، فوت کرد. زندانیان وی را در حالی به بهداری منتقل کردند که تمام بدن وی کبود و سیاه بود اما بهداری زندان هنوز علت قطعی مرگ را اعلام نکرده است.»

شاهرخ زمانی در حالی در زندان فوت کرد که پیش‌تر مسؤولان زندان از انتقال وی به مراکز درمانی برای انجام آزمایش ام.آر.آی جلوگیری کرده بودند.

این زندانی سیاسی در نزدیک به ۲ سال گذشته از فراموشی لحظه‌ای و سردردهای مزمن رنج می‌برد.

این فعال کارگری اهل تبریز در تاریخ ۱۸خرداد۹۰ از سوی نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و در تاریخ ۲۷ مهرماه، با تودیع وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.

شاهرخ زمانی پس از آزادی در دادگاه انقلاب به ۱۱ سال زندان محکوم شد و در دی ماه سال ۱۳۹۰ به همراه محمد جراحی دیگر فعال کارگری برای اجرای محکومیت خود بازداشت شد.

وی در تاریخ ۲۵مهر۹۲ بدون حکم دادگاه از زندان مرکزی تبریز به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد.

درباره این مطلب نظر دهید