انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

طارم: سرگردانی کشاورزان پس از برداشت زیتون

15-1

اویان نیوز: فریدون شعبانی، کارشناس کشاورزی گفت: کارخانه روغن‌کشی چندانی در بزرگ‌ترین منطقه تولیدکننده زیتون وجود ندارد و کشاورزان بعد از برداشت محصول نمی‌دانند که با دانه‌های زیتون چه‌کار کنند.

به گزارش اویان نیوز، فریدون شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حالی که کارخانه روغن‌کشی چندانی در بزرگ‌ترین منطقه تولیدکننده زیتون وجود ندارد و یا اینکه مرکز تولید محصولات فرآوری در طارم نیست نباید انتظار داشته باشیم که فرهنگ استفاده از این محصول پرخاصیت در جامعه نهادینه شود.

وی تصریح ‌کرد: کشاورزان بعد از برداشت محصول نمی‌دانند که با دانه‌های زیتون چه‌کار کنند و چاره جز این ندارند که خود به‌طور سنتی محصول را فرآوری کنند و یا در کارگاه‌های کوچک اقدام به روغن‌کشی کنند و این شرایط برای زمانی که ادعا می‌کنیم باید فرهنگ تغذیه‌ای کشور تغیر دهیم به‌هیچ‌عنوان قابل قبول نیست.

این کارشناس کشاورزی که در حوزه تولید این محصول فعال است، یادآورشد:  شرایط برای بهره‌مندی از عواید این نعمت به‌طور مناسب فراهم نیست و امیدواریم مسوولان شرایطی را فراهم کنند که مردم منطقه برخوردار از این نعمات شوند.

وی ادامه داد: متأسفانه عملکرد مسوولان در خصوص توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری بسیار ضعیف بوده است و نباید منکر این موضوع شد.

درباره این مطلب نظر دهید