انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

طی سال جاری؛ بخش کشاورزی آذربایجان غربی 660 میلیارد تومان خسارت دید

1841246

اویان نیوز: مسئول حوادث غیرمترقیه و ستاد بیمه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال بر اثر وقوع حوادث غیرمترقبه بخش کشاورزی استان شش هزار و ۶۰ میلیارد ریال خسارت دید.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، محمد احرامی پیش از ظهر سه شنبه در جریان بازدید و بررسی میزان خسارات وارد به مزارع بخش کشاورزی چایپاره با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استانهای حادثه خیز کشور به شمار می رود افزود: ۶۶ درصد این خسارات ناشی از سرمازدگی و ۱۵ درصد از تگرگ بوده است.

وی با بیان اینکه محصول سیب، انگور، بادام و زردآلو در بخش باغی و گندم، چغندر قند و آفتابگردان در بخش زراعی بیشترین آسیب را دیده است اظهارداشت: مسال در صورت تایید شورای کشاورزی شهرستان ها وام های کشاورزان و باغداران خسارت دیده به مدت سه سال استمهال خواهد شد.

مسئول حوادث غیرمترقبه و ستاد بیمه کشاورزی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده این استان خبر داد و افزود: این میزان خسارت از محل صندوق بیمه کشاورزی به کشاورزان و باغداران خسارت دیده استان پرداخت می شود.

احرامی با تاکید بر ضرورت افزایش بیمه محصولات کشاورزی در استان عنوان کرد: امسال میزان خسارت وارد شده به کشاورزان استان در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

درباره این مطلب نظر دهید