انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

طی ۱۰ ماه امسال ۴۱ نفر در آذربایجان شرقی در اثر مسمومیت با مونواکسید کربن جان باخته اند

اویان

 اویان نیوز: به گفته مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی در ۱۰ ماه سال جاری ۴۱ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن جان خود را از دست دادند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، بهرام صمدی راد افزود: از این تعداد ۱۴نفر زن و ۲۷ نفر مرد بودند وی با اشاره به اینکه تعداد فوتی ها بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در مدت مشابه در سال گذشته ۱۳ نفر بود، ادامه داد: در دی ماه سال جاری ۱۳ نفر بر اثر استنشاق گاز مونواکسیدکربن در استان جان خود را از دست داده اند.

صمدی راد اظهار کرد: ۳۷ نفر بر اثر استنشاق گاز سمی مونواکسید کربن در سال گذشته کشته شدند که از این تعداد ۲۹ نفر مرد و ۸ نفر زن بودند.

وی با اشاره به اینکه گاز مونواکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است، افزود: عمده ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است ولی اصولا در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی به خصوص در محیط های در بسته و فاقد اکسیژن ممکن است تولید شود.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: استفاده از آبگرمکن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می دهند.

وی علایم مسمومیت حاد با این گاز را سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و گاه درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما دانست و افزود: در بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی ممکن است تشدید بیماری یک علامت هشدار دهنده باشد.

صمدی راد خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که اگر فردی در اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست ندهد ممکن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغز می‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید