انتخاب زبان

آخرین اخبار

عملکرد ستاد احیای دریاچه اورمیه منجر به نابودی کشاورزی منطقه می‌شود‌

اویان

اویان نیوز: قاضی پور نماینده اورمیه در مجلس با انتقاد از کم توجهی به کشاورزی در آذربایجان غربی اقدامات ستاد احیای دریاچه اورمیه را نیز در جهت نابودی کشاورزی استان دانست.

 به گزارش اویان نیوز به نقل از تسنیم، نادر قاضی‌پور صبح امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار داشت: ستاد احیای دریاچه اورمیه با اقدامات نامناسب خود به مردم آذربایجان‌ ظلم کرده و در حوزه کشاورزی با استمرار این عملکرد در نهایت کشاورزی حوضه آبریز نابود خواهد شد.

 نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ‌آذربایجان‌غربی ۴ مشکل اساسی دارد و ما در حوزه درآمد سرانه، اشتغال و بهداشت جزو رتبه‌های آخر کشور هستیم.

 وی با اشاره به سودمند بودن کشت گلخانه‌ای در ترویج کشاورزی مدرن تصریح کرد: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست داریم که کشاورزی استان را به سوی کشت گلخانه‌ای سوق دهد و کود ایرانی به کشاورزان بدهند و نه کود چینی و آن کود را هم با قیمت ۱۹ هزار تومان به ما بدهد نه قیمت ۵۰ هزار تومانی و علاوه بر آن از وزارت جهاد کشاورزی می خواهیم روش‌های کشت میوه‌های گران‌قیمت را به کشاورزان منطقه آموزش دهد.

 قاضی‌پور با اشاره به اقدامات نامناسب در ارتباط با احیای دریاچه اورمیه افزود: در این موضوع سر مردم آذربایجان کلاه گذاشته شد و با اقدامات ستاد احیای دریاچه اورمیه سدهای نازلو و باراندوز را تعطیل کردند و در مقابل فاضلاب شهرک‌های صنعتی را بدون تصفیه به دریاچه ارومیه ریختند و اسفناک‌تر اینکه ۳ هزار حلقه چاه را بدون در نظر گرفتن جایگزین پر کردند بنابراین به مردم ما ظلم کردند.

وی گفت: سد نازلو باید با پول ستاد احیا ساخته و تکمیل شود چرا که این سد از هدر رفت آب در حوزه دریاچه ارومیه جلوگیری می‌کند.

درباره این مطلب نظر دهید