انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مشگین شهر: کمبود شدید نان

4642

اختصاصی اویان نیوز: طی روز های اخیر مردم خیاو(مشگین شهر) با کمبود شدید نان مواجه شده اند.

به گزارش خبرنگاراویان نیوز، در روزهای اخیر به دلیل تعطیلی تعدادی از نانوایان خیاو(مشگین شهر) مردم این شهر با کمبود شدید نان مواجه شده اند؛ بطوریکه معدود نانوایان فعال تنها سه ساعت در روز به پخت  نان می پردازند که این نیز کفاف نیاز مردم را نمی کند.

باستناد این گزارش، سهمیه آرد نانوایان خیاو(مشگین شهر) قبل از طرح هدفمندی یارانه ها روزانه ۳-۴ کیسه بود که در دو نوبت صبح وعصر اقدام به پخت نان می نمودند؛ اما پس از اجرای طرح مذکور اکثر نانوایان به خرید آرد آزاد به قیمت ۲۷ هزار تومان روی آوردند. این مسئله علی رغم افزایش قیمت نان کمبود عرضه آن را به حداقل رساند. چندی پیش با گرانی آرد آزاد اکثر نانوایان خیاو(مشگین شهر) مجبور به تعطیلی نانوایی ها نمودند که این امر باعث کمبود شدید نان در این شهر شده است.

گفتنی است با افزایش ۴۰ در صدی آرد عرضه شده در بازار آزاد قیمت این محصول به ۳۷ هزار تومان افزایش یافته است که به دنبال افزایش قیمت آرد اکثر نانوایان خیاو (مشگین شهر) مجبور به تعطیلی و توقف عرضه نان نموده اند.

خاطر نشان می شود مسئله کمبود نان فقط به شهر خیاو (مشگین شهر) ختم نشده و سایر شهر های آذربایجان نیز با این مشکل مواجه اند؛ کما اینکه خبرگزاری مهر در تاریخ ۱۵ فروردین ۹۲ از کمبود نان و صف های طولانی در نانوایی های پارس آباد (مغان) خبر داده بود.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید