انتخاب زبان

آخرین اخبار

ممنوعیت واردات چاقو باعث رونق کارگاه‌های تولیدکننده می‌شود

pichaq

اویان نیوز : رئیس اتحادیه چاقوسازان زنجان گفت: ممنوعیت واردات چاقو به کشور باعث رونق تولیدات داخلی و رونق کارگاه‌های چاقوسازی زنجان خواهد شد.

 ”رضا رابط” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهارکرد: بنا به خبرهایی که در چند روز گذشته اعلام شده است احتمال ممنوعیت واردات چاقو به کشور وجود دارد که این امر قطعا به نفع تولیدات داخلی است.

 وی تصریح‌کرد: در سال‌های گذشته واردات انواع چاقو به کشور که کیفیت خوبی نداشت باعث کسادی بازار تولیدات داخلی شده بود هرچند در برهه‌ای مصرف‌کننده به هدر رفت پول خود با خرید چاقو چینی پی برد.

 این فعال صنفی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰ کارگاه چاقوسازی در استان فعال است، اظهارکرد: در این کارگاه‌ها استادان چاقوسازی که پا به سن گذاشته‌اند؛ در حال فعالیت هستند در حالی‌که برای رونق بازار و افزایش سطح تولید نیاز به نیروی جوان و فکرو خلاقیت آنان وجود دارد.

 رابط با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها نیز صنعت چاقوسازی وجود دارد، افزود: البته جرقه این کار در بسیاری از شهرها که زده شده است از سوی استادان چاقوساز زنجانی بوده و این نشان می‌دهد که سابقه تولید این وسیله در زنجان بسیار بالاست.

درباره این مطلب نظر دهید