انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مهاجرت روزافزون ساکنین ترکمنچای / ساخت شهرک صنعتی در هاله ای از ابهام

1

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت بیش از یک دهه از وعده های مسئولان و نمایندگان مجلس میانه برای ساخت شهرک صنعتی ترکمنچای اقدام قابل توجهی در این خصوص صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، با گذشت چندین سال از تصویب ساخت شهرک صنعتی ترکمنچای تاکنون وعده های مسئولان و نمایندگان مجلس میانه در این خصوص عملی نشده است.

در تازه ترین اقدام روز ۳۰شهریور۹۲ روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان میانه خبر از آغاز عملیات اجرائی شهرک صنعتی ترکمنچای داد.

این ارگان در گزارش خود آورده است : «عملیات ساخت شهرک  در مرحله خیابان سازی بوده و اعتباراولیه پروژه به میزان ۲میلیارد ریال از اعتبارات داخلی بخش شهرکهای صنعتی تامین شده و طبق برآورد برای انجام زیرساخت های این شهرک بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز است .»

در ادامه این گزارش آمده است : «طبق پیش بینی ها پس از بهره برداری برای ۲ هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.»

روابط عمومی فرمانداری شهرستان میانه عنوان نموده است :«در صورت تامین اعتبارلازم ،حداکثر تا سال آینده این شهرک به مرحله ی واگذاری می رسد.»

روابط عمومی فرمانداری شهرستان میانه در حالی از آغاز عملیات اجرائی این شهرک خبر می دهد که روز ۳۱تیر۹۱ استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای برنامه ریزی استان آذربایجانشرقی در شهرستان میانه با ابراز امیدواری عنوان نموده بود: ” این طرح تا دهه فجرامسال (بهمن ۹۱) به بهره برداری برسد.”

عسگری مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان آذربایجانشرقی نیز در این جلسه اظهار داشته بود : امیدواریم با تامین اعتبارات لازم در موعد های مقرر نسبت به تحویل زمین در قبال درخواست متقاضیان جهت سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی استان اقدام کنیم.

عسگری چند ماه پس از آن در روز ۶شهریور۹۱ با نام بردن از شهرک صنعتی ترکمنچای، از ایجاد ۱۳ شهرک صنعتی جدید در استان آذربایجانشرقی خبر داده بود.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در طول این مدت به جز نصب تابلو این شهرک و کندن پی های دیواری این طرح، ساخت این پروژه پیشرفت خاصی نداشته است.

با توجه به کوهستانی بودن منطقه و سختی کار در فصول سرد سال بعید به نظر می رسد در طی ماه های آینده اقدام خاصی در این خصوص صورت گیرد.

کمبود فرصت های شغلی، بی توجهی مسئولان دولتی و محلی به این منطقه سبب شده است در طی سالهای گذشته بسیاری از جوانان و اهالی ترکمنچای برای گذران زندگی و امرار معاش به مناطق مرکزی ایران مهاجرت نمایند.

عدم اتمام ساخت این قبیل پروژها و طرحها سبب تشدید سیل مهاجران کار در این مناطق گردیده است.

اکثر قریب به اتفاق مهاجران در شغلهای سخت و با ریسک بالا مشغول به کار می شوند که این خود عاملی می شود تا هر از گاهی خانواده ای خبر مرگ یا مجروحیت نان آور خود را بشنود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

ترکمنچای : جایگاه CNG پس از ۴ سال همچنین در انتظار بهره برداری

1 2 3

درباره این مطلب نظر دهید