انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سود واقعی کشاورزی طارم در جیب دلالان

693783

اویان نیوز:عدم وجود زیرساخت ها وفقدان صنایع تبدیلی متناسب با دانش روز، موجب شده محصولات باغی و کشاورزی طارم  به‌صورت فله‌ای و بدونه ارزش افزوده صادر شود.

به گزارش اویان نیوز، محمد محمدی عضو شورای اسلامی شهرستان طارم به خبرنگار مهر گفت: محصولی که کشاورز ما برای عرضه دارد، تمام داشته و برنامه اقتصادی آتیه او محسوب می شود. سال‌هاست که بیشتر محصولات کشاورزی ما به‌علت عدم ‌آشنایی و شاید به نوعی عدم ‌سرمایه‌گذاری در بخش مهم و حیاتی بازار، سود واقعی را نصیب دلالان می‌کند و سهم کشاورز چیزی جز رنج نیست.

محمدی با بیان اینکه در داخل شهرستان طارم حتی یک کیلومتر جاده استاندارد و مناسب نداریم، افزود: آسفالت‌ جاده‌ها قدیمی و مستهلک شده و نقشه‌کشی آن‌ها متعلق به سال‌ها پیش بوده و پر از پیچ‌های خطرناک است که مجموعه این عوامل، مسیر هر سرمایه‌گذاری را به سمت مناطق دیگر کج می‌کند.

محمدی، روال سخت و پیچیده بروکراسی اداری در اعطای تسهیلات برای ایجاد کارگاه‌ها و واحدهای صنایع تبدیلی را نیز مانع بزرگی در توسعه کشاورزی منطقه می داند.

ناصر فغفوری،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، در اینباره می گوید: سالانه دو  میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در زنجان تولید می‌شود که تنها یک‌سوم آن در زنجان مصرف می‌رسد و بخش زیادی از این محصولات مازاد است و چون در استان صنایع تبدیلی نداریم، باعث می‌شود این محصولات به خوبی مورد بهره‌برداری قرار نگیرند.

جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: کارخانجات بسته‌بندی مناسبی برای محصولات کشاورزی تولید شده در استان وجود ندارد، به این دلیل محصولاتی مانند سیر به‌صورت فله‌ای صادر می‌شوند.

جعفری گفت: تاکنون هیچ اقدامی در استان برای بسته‌بندی محصولات صورت نگرفته و هیچ کارخانه یا کارگاهی برای بسته‌بندی محصولات کشاورزی در شهرستان طارم وجود ندارد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

طارم: سرگردانی کشاورزان پس از برداشت زیتون

درباره این مطلب نظر دهید