انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار ورود پسماند صنعتی به ارس را "شایعه" خواند

brumand

اویان نیوز: نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس می گوید هرگونه ورود پسماند صنعتی از کشورهای همسایه به رود ارس تایید نشده و مباحث مطرح شده در این زمینه «شایعه» است.

به گزارش اویان نیوز، حبیب برومند امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: ما بعد از طرح مباحث مختلف در احتمال آلودگی رودخانه ارس به برخی از مواد آلاینده صنعتی از سوی کشورهای همسایه از مسئولان امر و کارشناسان زبده وزارت نیرو خواستیم تا موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهند که در نتیجه آزمایش‌ها نشان داد هیچگونه آلودگی در آب این رود وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون مردم شمال استان با خیال راحت و در صحت و سلامتی آب مصرف کرده و هیچگونه نگرانی از این بابت وجود ندارد، گفت: دلیلی ندارد که عده‌ای با طرح مسائل حاشیه‌ای بخواهند موضوع را جنجالی کنند و با رسانه‌ای کردن برخی از مباحثی که از پایه و اساس کذب است به تشویش اذهان عمومی بپردازند.

اشاره حبیب برومند به سخنان چند روز پیش کمال‌الدین پیرموذن است که گفته بود: ورود فاضلاب نیروگاه اتمی و کارخانه آلومینیوم ارمنستان به رود ارس حیات آن را به مخاطره انداخته است.

سخنگوی فراکسیون حفظ محیط زیست مجلس در ادامه عنوان کرده بود: مایه تأسف است که ورود این مواد آلاینده به رودخانه ارس به صورت مستقیم حیات این رودخانه و ساکنان حریم آنها را به مخاطره انداخته و اسباب نارضایتی‌های بسیار زیادی را در شمال استان اردبیل فراهم کرده است.

پیرموذن دلیل شیوع سرطان در استان اردبیل را ورود پسماند صنعتی به رودخانه ارس (آراز) عنوان کرده بود.

حبیب برومند در واکنش به این سخنان افزود: ما تمام تلاشمان را با همکاری دستگاه‌های متولی در حوزه وزارت نیرو و محیط زیست به کار گرفتیم تا ضمن ارتقای استاندارد و بهداشتی بودن سلامت آب شرب و کشاورزی دشت مغان بتوانیم جلوی برخی از دخالت‌های کشورهای همسایه در احتمال آلودگی‌ها بگیریم که در این ارتباط تلاش جدی بر تقویت ارتباط با مسئولان کشوری و استانی است تا زمینه و بستر توسعه پایدار در تامین آب شرب و کشاورزی اهالی منطقه فراهم آید.

سابقه خبر در اویان  نیوز:

فاضلاب نیروگاه اتمی ارمنستان؛ آلودگی محیط زیست اردبیل و عامل بروز سرطان

رتبه اول اردبیل در سرطان معده ‌

مغان : کارخانه آلومینیوم ارمنستان عامل اصلی سرطان

آب شرب پارس‌آباد آلوده به فاضلاب صنعتی ارمنستان است

نظر برای این مطلب داده شده است ۳

  1. چه خوب بی برومند زبان بسخن گشوداین آشغال نماینده مردم مغان نیست یک نوبت بهش سهمیه داده شده است 

  2. چگونه با نماینده محترم میتوانم ارتباط برقرار کنم

درباره این مطلب نظر دهید