انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

همچنان زنان در بازار کار استثمار می‌شوند

364-jpg00

اویان نیوز: معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور روحانی گفت: همچنان زنان در بازار کار غیررسمی استثمار می‌شوند.
به گزار ش اویان نیوز به نقل از فارس، شهین‌دخت مولاوردی در نشست مشورتی بانوان فعال در استان که با حضور شهلا تاجفر مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه همچنان شاهد هستیم بانوان در بازار کار غیررسمی استثمار می‌شوند.

وی ضمن ابراز تاسف از این موضوع که عدم تعادل جنسیتی در بازار کار حاکم است، گفت: بازار کار غیررسمی در حال حرکت به سمت زنانه شدن است، به همین دلیل استثمار زنان به عنوان نیروی کار ارزان را شاهد هستیم.

این مسئول بر لزوم تغییر در جهت‌‌‌گیری‌ و سیاست‌گذاری‌ها تاکید کرد و ادامه داد: باب استخدام رسمی در کشور بسته است پس باید به مشکلات موجود در بازار غیررسمی پرداخت و آنها را برطرف کرد.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور تدوین یک سند سیاسی و اجتماعی برای رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار همچنین دختران و زنان کارآفرین و ارائه آن به دولت را مورد اشاره قرار داد و گفت: این سند در نوبت رسیدگی است که امیدواریم به مرحله تصویب برسد.

مولاوردی بر لزوم تدوین یک سری سیاست‌ها برای سوق یافتن جامعه به سمت عدالت جنسیتی تاکید کرد و بیان داشت: همچنین تقویت نهاد خانواده، توجه به جایگاه زن و تبیین نقش سازنده آن در جامعه ضروری است.

این مسئول با اشاره به لزوم انجام اقداماتی برای مراقبت، ارزیابی و رصد وضعیت اداره‌ها برای تحقق عدالت جنسیتی، خاطرنشان کرد: در این زمینه قدم برداشته همچنین گزارش‌هایی به وزارت متبوع ارائه می‌شود.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور تشکیل ۱۷ کارگروه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد

مولاوردی عدالت جنسیتی را یک شاخه از عدالت اجتماعی دانست و گفت: قابلیت‌، استعداد و ظرفیت‌های بانوان در همه زمینه‌ها اعم از مدیریت، بازار کار، فعالیت‌ اجتماعی و … باید در کانون توجه قرار گیرد.

این مسئول با اظهار اینکه نباید اجازه دهیم در جامعه شرایط به گونه‌ای پیش رود که بانوان در بین نقش‌های چندگانه‌ای که دارند مجبور به انتخاب شوند یا اینکه یکی را فدای دیگری کنند، گفت: در صورت برنامه‌ریزی می‌توان بستر را برای رشد همه‌جانبه بانوان فراهم کرد.

درباره این مطلب نظر دهید