انتخاب زبان

آخرین اخبار

وجود نزدیک به 117 هزار نفر بیکار در استان آذربایجان غربی

felaket

اویان نیوز:مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی دو سال گذشته موج زیادی از افراد جویای کار استان را فرا گرفته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی سلیمانی در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اعلام خبر فوق افزود: نسبت به پنج سال گذشته آذربایجان غربی رشد جمعیت خوبی نسبت به سایر استان های کشور داشته است ولی در حال حاضر نزدیک به ۱۱۷ هزار نفر جزء افرادی هستند که بیکار و جویای کار هستند که آمار بسیار قابل توجهی است.

وی در ادامه افزود: در سال ۹۰ بیشترین نرخ بیکاری در بین شهرستان های استان مربوط به بوکان و کمترین میزان آن مربوط به اشنویه بود در صورتی که این را نیز باید درنظر گرفت که نرخ بیکاری رابطه مستقیمی با نرخ مشارکت اقتصادی دارد.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بیشترین پراختی بانک ها در مقایسه با سایر ارگان های دولتی در استان مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است در صورتی که بیشترین اشتغال را بخش کشاورزی برای استان با حدود ۳۵ درصد به دست آورده که سهم سازمان صنعت، معدن و تجارت از ایجاد اشتغال نزدیک به ۲۱ درصد بوده است.

درباره این مطلب نظر دهید