انتخاب زبان

آخرین اخبار

وخامت وضعیت سلامتی شهرام رادمهر و کارشکنی نهادهای امنیتی

shehram radmehr

اویان نیوز:: ماموران اداره اطلاعات تبریز از انتقال شهرام رادمهر از زندان تبریز به پزشک متخصص ممانعت به عمل آوردند.

به گزارش آذوح خانواده شهرام رادمهر بعد از انتقال وی به زندان تبریز خواستار معاینه او توسط یک پزشک متخصص بودند که علی رغم کارشکنی مسئولین زندان تبریز،با اصرار خانواده و با توجه به وخامت وضع جسمی این فعال آذربایجانی، نهایتا هاشم زاده بازپرس پرونده دستور کتبی جهت انتقال وی به پزشک را صادر نمود.
روز دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۱ در حالیکه خانواده شهرام رادمهر از یک پزشک متخصص مغزو اعصاب در تبریز وقت ویزیت گرفته و قرار بود که وی به همراه چند مامور اداره اطلاعات به کلینیک مربوطه منتقل شود، اما به علت تعلل عمدی مسئولین و نیز مشروط نمودن انتقال وی به پوشیدن لباس زندان و زدن پابند به پاهای وی (علاوه بر دستبند) و همچنین تغییر پزشک به پزشک مورد نظر اداره اطلاعات عملا از انتقال وی جلوگیری گردید.این امر با اعتراض خانواده وی روبرو گردید،اما با اتمام وقت اداری اعتراض ایشان بی نتیجه ماند.

شهرام رادمهر فعال ملی -مدنی آذربایجانی ساکن خیاو(مشکین شهر)در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۱ در این شهر بازداشت و به ادراه اطلاعات تبریز منتقل شد.بعد از انتقال وی به زندان تبریز در تاریخ ۱۴ اسفند، خانواده وی در ملاقات حضوری مطلع شدند که وی تحت شکنجه و بازجویی در اداره اطلاعات تبریز از هوش رفته و به مدت سه روز در یکی از بیمارستانهای تبریز در حالت کما بوده است. خانواده این فعال مدنی انتقال وی به پزشک مورد نظر اداره اطلاعات را بی فایده می دانند، چرا که شهرام رادمهر در زمان بستری خود در بیمارستان اجازه صحبت با پزشکان خود را نداشته و پزشکان در مورد وضعیت وی هیچ توضیحی به وی نداده اند.

شهرام رادمهر اینک در بند کار درمانی زندان تبریز، دچار سردردهای شدید مزمن و حملات عصبی است.بازپرس پرونده از صدور قرار وثیقه در آخرین ساعات کاری سال ۹۱ امتناع کرد و هنوز اجازه اخذ وکیل به وی داده نشده است.

آذوح

درباره این مطلب نظر دهید