انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ورود سامانه بارشی جدید از پنجشنبه به آسمان آذربایجان

hava

اویان نیوز: مسئولان اداره هواشناسی استانهای آذربایجان شرقی، غربی و زنجان از ورود سامانه بارشی جدید از اواسط روز پنجشنبه هفته جاری به آذربایجان خبر دادند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، صادق ضیائیان با بیان اینکه بر اساس پایش نقشه های هواشناسی آسمان آذربایجان غربی فردا چهارشنبه نیمه ابری خواهد بود، افزود: از روز پنجشنبه با ورود سامانه براشی جدید آشمان آذربایجان غربی تا روز یکشنبه هفته آینده بارانی همراه با رگبار و رعد و برف خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات نیز دور از انتظار نیست، ادامه داد: در این راستا کشاورزان باید ضمن توجه به توصیه های هواشناسی کشاورزی برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی نسبت به استفاده از وسایل گرمازا و دودزا در باغات میوه اهتمام کنند.

محمدرضا عباس نژاد مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز با اعلام این خبر گفت: از اواخر وقت روز پنج شنبه شاهد ناپایداری در برخی نواحی استان و ورود سامانه بارندگی خواهیم بود که منجر به بارش پراکنده باران و رعد و برق می شود.

احد یاغموری مدیر کل هواشناسی استان زنجان نیز از افت دما در زنجان در روزهای آینده خبر داد و گفت: زنجانی ها در چند روز آینده دمای زیر صفر درجه را تجربه می کنند.

مسئولان اداره هواشناسی با اشاره به برودت هوا طی روزهای آینده، به کشاورزان منطقه توصیه کرده اند، برای جلوگیری از سرما زدگی محصولات پیشگیری لازم را در دستور کار خود قرار دهند.

درباره این مطلب نظر دهید