انتخاب زبان

آخرین اخبار

چرت دویست میلیون یورویی یک کارمند بانک

9088-98141592EB1A_mw1024_n_s

اویان نیوز:  کارمند یکی از بانکهای آلمان موقع استفاده از کامپیوتر برای انتقال یک مبلغ ناچیز از حساب یکی از مشتریان یک لحظه دچار حواس پرتی شد و به جای زدن ۶۲ یورو رقم ۲۲۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۲۲ یورو را وارد کرد. وی بدون اینکه حتی متوجه اشتباه خود شود حساب این مشتری را کاملا خالی کرد.این حادثه را می توان وحشتناک ترین کابوس یک مدیر بانک دانست.

به گزارش رادیوفردا به نقل از روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت، این کارمند بداقبال روز سه شنبه بیست و یکم خرداد در جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات کاری ایالت «اسن» در آلمان حاضر شد.

وی خطاب به جلسه دادگاه گفت که وی قصد داشته از حساب این مشتری فقط ۶۲ یورو منتقل کند ولی یک لحظه خوابش گرفته و به جای آن رقم  ۲۲۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۲۲ یورو از آن حساب منتقل کرده است.

وی توضیح داد که احتمالا دلیل چنین اشتباه بزرگی این بوده که وی موقع زدن دکمه رقم ۲ روی کیبورد کامپیوتر خوابش برده و رقم ۲ را نه بار تکرار کرده است. این کارمند متوجه اشتباه خود نشده بود و بقیه کارمندان بانک چند ساعت بعد به هنگام مرور حساب و کتاب های روزانه بانک این اشتباه چند میلیون یورویی را کشف کرده و آن را تصحیح کردند.

به نوشته ایندیپندت، یکی از همکاران کارمند بانک یاد شده، زن ۴۸ ساله ای است که مسئول نظارت بر پرداخت های روزانه این شعبه بود و به دلیل سهل انگاری و تایید این نقل و انتقال عجیب از کار اخراج شده است.

یکی از دلایل تشکیل این دادگاه شکایت همین کارمند زن بود که به حکم اخراج خود اعتراض کرده بود. دادگاه تخلفات اداری در پایان این دادرسی اعلام کردند که این کارمند در ارتکاب این اشتباه بزرگ نقشی نداشته و بانک مزبور باید وی را سرکار خود برگرداند.

قضات دادگاه درحکم خود اعلام کردند که اشتباه این کارمند آگاهانه نبوده و وی قصد نداشته به بانک لطمه بزند بنابراین نهایت مجازات در مورد خطای وی می تواند یک توبیخ رسمی باشد. و اما در مورد کارمندی که با چرت بی موقع خود چند صد میلیون یورو را اشتباها منتقل کرده بود دادگاه فقط وی را نصیحت کرد که از این به بعد موقع کار حواس خود را جمع کند.

درباره این مطلب نظر دهید