انتخاب زبان

گردشگری

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

گرانترین سفر تفریحی جهان به بهای یک میلیون یورو

0,,16366087_303,00

اویان نیوز:یک آژانس مسافرتی لوکس در لندن یک تور ویژه گردشگری برای بازدید ۹۶۲ اثر تاریخی ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو ترتیب داده است. مدت این سفر دو سال و قیمت آن یک میلیون و ۱۵۸ هزار یورو (بیش از یک و نیم میلیون دلار) است.

آثار تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود می‌کشاند. بنابر آخرین فهرست یونسکو که در ژوئیه سال ۲۰۱۲ ارائه شد، ۹۶۲ اثر تاریخی در ۱۵۷ کشور به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده‌اند.
یک آژانس مسافرتی در شهر لندن ایده‌ای منحصر به فرد ارائه کرده است. “هرلینگهام تراول” که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی سفرهای تفریحی لوکس تخصص دارد، به مشتریانش این امکان را می‌دهد که از تمامی ۹۶۲ اثر تاریخی یکجا در سفری که دو سال به طول می‌انجامد، دیدن کنند.
هزینه‌ی این سفر برای دو نفر ۱ میلیون و ۱۵۸ هزار یورو است و هم اینک رکورد گرانترین تور گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است. ثبت نام برای شرکت در این تور از طریق وبسایت Veryfirstto.com انجام می‌شود.
بخشی از هزینه این سفر به مبلغ ۵۸۰۰ یورو نیز به سازمان یونسکو اهدا می‌شود.
به گفته‌ی اندرو بارکر، مدیر اجرایی این آژانس مسافرتی، آنها تا کنون “پنج تقاضای حتمی” برای رزرو تور گردشگری میراث جهانی یونسکو از سراسر جهان از جمله کشورهای چین و بریتانیا دریافت کرده‌اند، در حالی که از شروع تبلیغات برای این سفر تنها یک هفته می‌گذرد.در این سفرهر متقاضی به طور متوسط برای بازدید از هر کدام از آثار ثبت شده در فهرست میراث فرهنگی یونسکو بایستی ۱۲۰۴ یورو پرداخت کند.
در این تور تاریخ تمامی سفرها بر اساس خواست مشتریان تنظیم می‌شود. برگزارکنندگان در تبلیغ سفر یادآور شده‌اند که تا حد امکان سعی می‌شود پرواز درجه یک و اقامت در بهترین هتل‌ها برای مسافران ترتیب داده شود، زیرا متقاضیان بایستی این نکته را در نظر داشته باشند که در کشورهایی نظیر سودان نمی‌توان انتظار داشت که در هواپیما از مسافران با یک گیلاس شامپاین استقبال شود و امکانات آسایشی مشابه پروازهای اروپایی در اختیار آنها قرار داشته باشد.
نکته مهم دیگری که در این تبلیغ ذکر شده‌، این است که در تور جهانی میراث فرهنگی یونسکو مقاصد پرخطر از فهرست سفر حذف شده‌اند اما چنانچه متقاضیان تمایل به بازدید از آثار تاریخی در کشورهایی نظیر سومالی، افغانستان، لیبی یا کنگو را داشته باشند، می‌توان این کشورها را نیز در فهرست موجود گنجاند.

DW.DE

درباره این مطلب نظر دهید