انتخاب زبان

خرداد 85

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

آنکارا: تجمع اعتراضی فعالین آذربایجانی به مناسبت سالگرد قیام خرداد ۸۵

ankara te

اویان نیوز: جمعی از فعالان آذربایجانی  ساکن ترکیه به مناسبت هفتمین سالگرد قیام خرداد ۸۵ مقابل سفارت ایران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از اؤیرنجی سسی، روز شنبه ۴ خرداد ۹۲  جمعی از فعالین آذربایجانی ساکن ترکیه مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا به مناسبت هفتمین سالگرد قیام خرداد ۸۵ آذربایجان تجمع اعتراضی برگزار کردند. شرکت کنندگان در این تجمع با در دست داشتن تصاویر زندانیان سیاسی آذربایجانی و پلاکاردهایی با مضمون محکوم نمودن نژادپرستی حاکم در ایران و نقض حقوق ملی آذربایجانیان با سردادن شعارهایی همچون ” تحصیل به زبان ترکی حقمان است”، “مرگ بر فاشیسم”، “به آسیمیلاسیون در ایران پایان دهید” و شعارهایی با محتوای درخواست حق تعیین سرنوشت ملی برای آذربایجان جنوبی اعتراض خود را به ستم ملی روا داشته شده بر آذربایجان بیان نموده و یاد جان باختگان قیام خرداد ۱۳۸۵ را گرامی داشتند.

در پایان تجمع، شرکت کنندگان با یاد نمودن از زندانیان سیاسی آذربایجان که هم اکنون به دلیل فعالیت های هویت طلبانه و تلاش های مدنی شان در راستای احقاق حقوق ملی آذربایجان با احکام سنگین مواجه شده اند، خواستار آزادی این عزیزان شدند.

لازم به ذکر است این تجمع اعتراضی توسط برخی از تشکل های سیاسی آذربایجان جنوبی متشکل از تشکیلات مقاومت ملی آذربایجان، حرکت بیداری ملی آذربایجان جنوبی، حزب دموکرات آذربایجان جنوبی و انجمن فرهنگی آذربایجان جنوبی در اسکی شهیر ترکیه تدارک دیده شده بود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر “ویرایش خبر از اویان نیوز” مجاز است

سابقه خبر در اویان نیوز:

واشینگتن: تجمع اعتراضی فعالین آذربایجانی به مناسبت سالگرد قیام خرداد ۸۵

لندن: تجمع اعتراضی فعالین آذربایجانی به مناسبت سالگرد قیام خرداد ۸۵

درباره این مطلب نظر دهید