انتخاب زبان

خرداد 85

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

استقبال در زنجان / دیدار فردین مرادپور با خانواده سعید متین پور

ferdin zencan

اختصاصی اویان نیوز : فردین مرادپور در راه بازگشت از ایذه جهت دیدار با خانواده سعید متین پور وارد زنجان شد که با استقبال فعالین ملی این شهر همراه گشت.

وی یکشنبه دوم تیر با ورود به زنجان با فعالین فرهنگی، اجتماعی این شهر که به استقبال وی آمده بودند، دیدار نمود و سپس به ملاقات خانواده متین پور رفت. در این دیدار فردین مرادپور ضمن اطلاع از آخرین وضعیت  متین پور -روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی- به تشریح چگونگی دستگیری، تیراندازی ماموران امنیتی، بستری در بیمارستان، وضعیت گذراندن ۴۰ ماه حبس و نهایتا آزادی و نحوه تبعید به ایذه پرداخت و گفت: در سال ۸۸ همزمان با سومین سالگرد حماسه اول خرداد، من نیز یکی از هزاران آذربایجانی بودم که جهت فریاد «تورک دیلینده مدرسه» به شاه گؤلو (ائل گؤلو) رفته بودم که با تیراندازی ماموران امنیتی مواجه گشتم و دو تیر خوردم و مدتها در بیمارستان بستری بودم و سرانجام نیز با اعتصاب غذاهای متعدد و تاکید بر خواسته های خویش، توانستم حق آزادی خویش را بگیرم.

وی با آرزوی آزادی همه زندانیان حرکت ملی آذربایجان به ویژه سعید متین پور گفت: کلیه پرونده ها، اسناد و مدارک مربوط به تیراندازی، بستری در بیمارستان و عمل جراحی از آرشیو بیمارستان و نیز از پرونده قضایی ام حذف شده است. همچنین شکایت من نسبت به تیرخوردنم نیز کلا از پرونده قضایی ام محو گشته است. با این وضعیت، انگار هیچگاه تیراندازی و یا بستری و عمل جراحی در کار نبوده است و امکان پیگیری قضایی و حتی پیگیری درمانی آن برایم سخت شده است.

در ادامه عطیه طاهری ضمن تقدیر از مقاومت و مبارزه فردین مرادپور، ایستادگی وی در برابر خواسته های به حق خویش را مورد تمجید قرار داد و روحیه مادر وی در مدت زمان حبس ۴۰ ماهه فردین را ستود.

رضا عباسی از فعالین مدنی و از زندانیان سالهای گذشته زنجان (وی در سال ۸۵ یک سال حبس سپری نموده است) نیز با خوشامدگویی به فردین مرادپور گفت: دستگیری جوان ۱۹ ساله با تیراندازی و مجروح کردن یک عمل بی سابقه است که تا کنون در مورد هیچ فردی اتفاق نیافتاده است. وی با تاکید بر اطلاع رسانی بیشتر در این مورد گفت: باید این موضوع پیگیری شود و کلیه مسببان و مقصران در این مورد شناسایی و مجازات شوند و حقوق فردین مرادپور بازستانده شود.

فردین مرادپور روز سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۲ آزاد شد، وی در اول خرداد ۸۸ حین برگزاری مراسم سالگرد اعتراضات خرداد آذربایجان با تیراندازی ماموران امنیتی دستگیر شد که بعد از ماهها بازداشت در اداره اطلاعات، به شش سال حبس محکوم گردید. سال گذشته، این حکم در دیوان عدالت اداری به ۴۰ ماه حبس تقلیل یافت. وی علیرغم گذراندن ۴۰ ماه محکومیت خویش به دلیل محاسبه نشدن ۱۰ و نیم ماه از زمان زندان، همچنان در زندان نگه داشته شده بود که با اعتصاب غذای ۱۸ روزه، توانست آزاد گردد.

لازم به ذکر است وی در بازگشت از ایذه شامگاه شنبه در تهران با استقبال چشمگیر فعالین مدنی این شهر مواجه گشته بود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

فردین مرادپور در مراسم استقبال در تهران : شادی و خوشحالی بزرگ روز آزادی سرزمینمان خواهد بود

ferdin zencan

درباره این مطلب نظر دهید