انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز : ضرب و شتم شدید فعالین آذربایجانی در بازداشتگاه نیروی انتظامی

ferzad husen

اختصاصی اویان نیوز: ماموران نیروی انتظامی فعالین آذربایجانی بازداشت شده در بازی تراکتور – ملوان را بشدت مورد ضرب و شتم و تحقیر وتوهین قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، بهنگام ضرب و شتم فرزاد مهدوی(آلتای) فعال ملی – مدنی آذربایجانی توسط ماموران اطلاعات نیروی انتظامی در بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز (صائب) در اثر برخورد سر وی با دیوار، این فعال آذربایجانی بی حال می گردد.

با وخیم تر شدن وضعیت عمومی  فرزاد مهدوی ماموران اطلاعات نیروی انتظامی وی را به بیمارستان شهید محلاتی تبریز- متعلق به سپاه پاسداران – منتقل می کنند؛ حال عمومی این فعال مدنی  پس از چند ساعت اقدامات و مراقبت پزشکی رو به بهبودی می گذارد؛ کادر پزشکی بیمارستان اعلام می دارد که وی می بایستی تا صبح تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد اما ماموران اطلاعات نیروی انتظامی بدون توجه به توصیه پزشکی این فعال را بار دیگر به بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز (صائب) منتقل می نمایند.1371724_10201421921444364_1205003665_n

حسین علیمحمدی فعال ملی – مدنی آذربایجانی نیز در ورزشگاه یادگار امام تبریز به شدت توسط ماموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی بوضوح قابل مشاهده است.

این گزارش می افزاید  ماموران امنیتی با کلمات رکیک این ۲ فعال را مورد تحقیر و توهین قرار داده اند.

عصر روز پنجشنبه ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی فرزاد مهدوی(آلتای) و حسین علیمحمدی از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تبریز به همراه تعدادی از تماشاگران تیم فوتبال تراکتورسازی توسط ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل شدند.

این فعالین روز جمعه ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شدند.

ماموران امنیتی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان هزینه درمان چند ساعته در بیمارستان را از خانواده فرزاد مهدوی(آلتای) دریافت نموده اند.

پیشتر فرزاد مهدوی (آلتای) به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت و به زندان محکوم شده است. وی روز ۲شهریور۹۲ به همراه ۲۸ تن دیگر از فعالین آذربایجانی به دلیل شرکت در جلسه هم اندیشی نجات دریاچه اورمیه در محله قوم تپه تبریز بازداشت و به ۴ ماه حبس تعزیری و ۲۰ ماه حبس تعلیقی محکوم گردید.

1174298_10201421920884350_1845092473_n

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آزادی بازداشت شدگان بازی تراکتور – ملوان

بازداشت بیش از ۲۰ تن از هواداران تراکتور / ضرب و شتم بازداشت شدگان

درباره این مطلب نظر دهید