انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

افزایش نگرانی ها از وضعیت سلامتی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

husen - taha

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت بیش از ۱۵ روز از بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی، انتشار برخی اخبار موجب افزایش نگرانی ها درباره وضعیت جسمانی این فعالان گردیده است.

به گزارش اویان نیوز، در روزهای گذشته اخباری مبنی بر “شکنجه شدید”  حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تبریز در برخی از رسانه ها منتشر شده است.

سایت بولتن نیوز وابسته به یکی از ارگان های امنیتی ایران در خبری با ذکر نام فعالان آذربایجانی بازداشت شده  ایشان را متهم به سوزاندن پرچم ایران در تبریز نموده که این امر موجب افزایش نگرانی خانواده ها و فعالان حقوق بشر آذربایجانی در خصوص وضعیت سلامتی ایشان شده است.

پیشتر نیز رسانه های وابسته به مراکز امنیتی ایران با انتشار این گونه اخبار سعی در مخدوش کردن چهره فعالان آذربایجانی در افکار عمومی نمودند. این اتهامات در حالی به این اشخاص منتسب می گردد که تاکنون هیچ یک از مقامات و یا مراجع قضایی به طور رسمی علت بازداشت و اتهام های وارده به این افراد را ذکر نکرده اند.

فعالان حقوق بشر آذربایجانی معتقدند در ماه های گذشته و به دنبال افزایش چشمگیر فعالیت های مدنی فعالان آذربایجانی از جمله باز شدن چندین پلاکارد با مضامین ملی و محیط زیستی در دیدارهای تیم فوتبال تراکتورسازی ، ماموران امنیتی به دنبال اعتراف گیری و قبولاندن اتهامات واهی به فعالان آذربایجانی هستند. به اعتقاد فعالان حقوق بشری و مدنی آذربایجان “شکنجه شدید” این فعالان به رغم انتشار از منابع غیررسمی به واقعیت نزدیک است.

حسین علی محمدی و طاها کرمانی از زمان بازداشت تاکنون تنها یکبار با خانواده خود تماس تلفنی داشته اند.

در روزهای گذشته بسیاری از فعالان آذربایجانی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی و طاها کرمانی از خانواده ایشان دیدار و دلجویی کردند.

براساس اظهار نزدیکان این فعالان آذربایجانی قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی به مدت ۱۰ روز (تا روز ۴آذر۹۲) تمدید شده است.

روز ۱۳آبان۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب های وی را با خود بردند.

 طاها کرمانی نیز پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه  فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید.

ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.

ماموران امنیتی با کلمات رکیک این  فعال آذربایجانی را مورد تحقیر و توهین قرار دادند.

حسین علی محمدی روز ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی تمدید شد

دو تن از فعالان آذربایجانی در تبریز بازداشت شدند

تبریز : ضرب و شتم شدید فعالین آذربایجانی در بازداشتگاه نیروی انتظامی

آزادی بازداشت شدگان بازی تراکتور – ملوان

بازداشت بیش از ۲۰ تن از هواداران تراکتور / ضرب و شتم بازداشت شدگان

درباره این مطلب نظر دهید