انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

سراب : حکم 6 سال زندان 4 تن از فعالان آذربایجانی تایید شد

gazaie

اویان نیوز: حکم ۶ سال زندان ۴ تن از  فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن سراب از سوی دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌شرقی تایید شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از گوناز‌تی‌وی، شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌شرقی، رای دادگاه انقلاب سراب در خصوص محکومیت حمید توحیدی، علی صمد پور، سید جمال موسوی نژاد و سهند معالی را عینا تایید نمود.

رحمان خاطری دادرس دادگاه انقلاب سراب این ۴ فعال ملی – مدنی آذربایجانی را از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری و علاوه بر آن علی صمد پور را به اتهام توهین به رهبری و حمید توحیدی کادیجانی را به اتهام عضویت در گروه های غیرقانونی به یک سال حبس تعزیری و در مجموع به ۲ سال حبس تعزیری محکوم نموده است.

شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، پرونده را جهت تصحیح ایرادات به شعبه دادگاه انقلاب سراب عودت داده بود که رأی اصلاح شده، با برگشت پرونده به شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌شرقی عینا تأیید شده است.

این فعالان آذربایجانی روز ۴خرداد۹۱ توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بودند.

سید جمال موسوی نژاد و سهند معالی پس از ۲ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۶۰ میلیون تومانی و حمید توحیدی و علی صمدپور نیز پس از ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان سراب آزاد شده بودند.

علی صمدپور که از بیماری غش رنج می برد در مدت بازداشت به دلیل اعمال فشار و شکنجه ماموران امنیتی اداره اطلاعات تبریز دوبار بیهوش و به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل شده بود. وی یکبار نیز به دلیل ضرب و شتم ماموران زندان سراب بیهوش و به بیمارستان امام خمینی سراب منتقل شده بود.

لازم به ذکر است حمید توحیدی کارمند اداره آب و فاضلاب سراب  پس از بازداشت از کار خود اخراج شده است.

یادآور می شود در خرداد سال ۹۱ نزدیک به ۴۰ تن از فعالین آذربایجانی توسط ماموران امنیتی در سراب بازداشت شده بودند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر “ویرایش خبر از اویان نیوز” مجاز است.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

سراب: ۶ سال زندان برای ۴ فعال آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید