انتخاب زبان

آخرین اخبار

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی بار دیگر تمدید شد

husen - taha

اختصاصی اویان نیوز:  قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی  دو فعال ملی – مدنی آذربایجانی ۱۰ روز دیگر تمدید شد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تبریز به مدت ۱۰ روز از سوی مراجع قضایی تمدید گردید.

با گذشت بیش از ۳ هفته از بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی، ماموران امنیتی به خانواده این فعالان عنوان نموده اند تا زمانیکه به سوالات مد نظرمان پاسخی نگیریم در بازداشت وزارت اطلاعات خواهند بود.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر “شکنجه شدید” حسین علی محمدی و طاها کرمانی در برخی از رسانه ها منتشر شده است.

انتشار این اخبار و اتهام زنی برخی رسانه های وابسته به ارگانهای امنیتی ایران بر این فعالان، باعث نگرانی خانواده این ۲ فعال مدنی آذربایجانی گشته است.

تاکنون اتهام این ۲ فعال آذربایجانی مشخص نگردیده و نامبردگان از دسترسی به وکیل مدافع محروم گشته اند.

روز ۱۳آبان۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب های وی را با خود بردند.

 طاها کرمانی نیز پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه  فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید.

ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.

ماموران امنیتی با کلمات رکیک این  فعال آذربایجانی را مورد تحقیر و توهین قرار دادند.

حسین علی محمدی روز ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

حسین علی محمدی پیش از این نیز روز ۱۴اردیبهشت۸۹ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در تبریز  بازداشت و پس از تحمل یک ماه بازداشت موقت آزاد گردید.

وی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست دولت آبادی به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، توهین به بنیان گذارجمهوری اسلامی ایران، توهین به رهبر وعضویت در گروههای غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی محاکمه گردید.

وی در آن زمان از بابت اتهام توهین به بنیان گذارجمهوری اسلامی ایران،توهین به رهبر و فعالیت تبلیغی علیه نظام  به پرداخت سه میلیون  ریال جزای نقدی و ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم و از سایر اتهامات تبرئه گردید.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

انعکاس خبر بازداشت «حسین علی محمدی» در روزنامه «بیلد ام سونتاگ» آلمان

کمپین امضا برای آزادی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

افزایش نگرانی ها از وضعیت سلامتی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی تمدید شد

دو تن از فعالان آذربایجانی در تبریز بازداشت شدند

تبریز : ضرب و شتم شدید فعالین آذربایجانی در بازداشتگاه نیروی انتظامی

آزادی بازداشت شدگان بازی تراکتور – ملوان

بازداشت بیش از ۲۰ تن از هواداران تراکتور / ضرب و شتم بازداشت شدگان

درباره این مطلب نظر دهید