انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مهدی کوخیان به اجبار به زندان تبریز منتقل شد

kuxiyan

اختصاصی اویان نیوز: صبح امروز مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی به اجبار به زندان مرکزی تبریز انتقال یافت.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، دوشنبه ۹دی۹۲ مهدی کوخیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی به دستور پیمان محمد پور دادستان ملکان از سوی ماموران اطلاعات نیروی انتظامی ملکان  به اجبار به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

این فعال آذربایجانی در تماس تلفنی با نزدیکان خوداظهار داشته از زندان مراغه به دادگستری تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز تحویل داده شده است.

چهارشنبه ۴دی۹۲ مسئولان زندان مراغه بنا به دستور دادستان ملکان برای انتقال اجباری مهدی کوخیان به زندان مرکزی تبریز اقدام نمودند که پس از اعتراض این فعال مدنی به این دستور و مقاومت در برابر اجرای آن مورد ضرب و شتم شدید مسئولان زندان مراغه قرار گرفت. در همان روز ماموران با پای برهنه وی را به  زندان مرکزی تبریز منتقل نمودند که به دلیل عدم پذیرش مقامات قضایی در تبریز به زندان مراغه بازگردانده شد.

علت انتقال اجباری مهدی کوخیان به زندان مرکزی تبریز، اعتراض به شرایط بسیار بد و افزایش مواد مخدر در زندان مراغه عنوان شده است.

مطابق ماده‌ی ۲۳۰ آیین‌نامه‌ی سازمان زندان‌ها هر متهم یا محکومی باید در بازداشتگاه یا زندانی که در حوزه‌ی قضایی صادرکننده‌ی قرار وجود دارد، نگهداری شود مگر این‌که دادگاه صادرکننده حکم بر اساس قانون، محل دیگری را برای تحمل کیفر ذکر کرده باشد.

شعبه ۱ دادگاه انقلاب مراغه در حکم صادره اشاره‌ای به تحمل حبس مهدی کوخیان در زندان مرکزی تبریز نداشته است.

در تبصره‌ی یک ماده‌ی ۲۳۴ آیین‌نامه‌ی سازمان زندان‌ها آمده است سازمان باید ترتیبی اتخاذ کند که محکومان با درخواست شخصی در نزدیک‌ترین زندان محل سکونت خانواده‌ی خود تحمل کیفر کنند.

بر اساس این تبصره با در نظر گرفتن محل زندگی مهدی کوخیان وی می بایست در زندان مراغه که نزدیکترین زندان به شهر ملکان می باشد نگهداری شود.

این فعال آذربایجانی روز ۴خرداد۹۲ توسط ماموران امنیتی بازداشت و روز ۸خرداد۹۲ به زندان مراغه منتقل گردید.

وی روز ۱۵تیر۹۲ در  شعبه ۱ دادگاه انقلاب مراغه محاکمه و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام مجددا به ۱ سال حبس تعزیری محکوم گردید. قاضی داور نیا رییس دادگاه انقلاب مراغه به استناد سابقه محکومیت وی در دادگاه انقلاب و گزارش وزارت اطلاعات رای به محکومیت مهدی کوخیان داده است.

سابقا مهدی کوخیان روز ۲۲اسفند۹۱ در دادگاه مراغه محاکمه و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

پیشتر به رغم وخامت وضعیت سلامتی وی، دادستان مراغه با درخواست این فعال آذربایجانی جهت اعزام به پزشک متخصص برای درمان بیماری کلیوی وی مخالفت نموده بود.

پیش از این مهدی کوخیان روز ۱۱دی۹۱ درشهرستان ملکان به همراه عباس(اوختای) ولیزاده بازداشت و پس از ۳ماه نیم بازداشت به قید وثیقه ۴۰میلیون تومان از زندان مراغه آزاد گردید.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

انتقال اجباری مهدی کوخیان به زندان تبریز / ضرب و شتم وی در زندان مراغه

مهدی کوخیان به مرخصی پزشکی اعزام شد

مهدی کوخیان به مرخصی اعزام شد

مهدی کوخیان مجددا به ۱ سال زندان محکوم شد

وخامت وضعیت جسمانی مهدی کوخیان در زندان مراغه

دادگاه رسیدگی به اتهامات مهدی کوخیان برگزار گردید

ممانعت دادستان ملکان از انتقال مهدی کوخیان به پزشک متخصص

ممانعت مسئولین زندان مراغه از انتقال مهدی کوخیان به بهداری

دست راست مهدی کوخیان در اثر ضرب و شتم ماموران امنیتی سپاه شکست

مهدی کوخیان مجددا بازداشت شد

مهدی کوخیان از زندان مراغه آزاد شد.

اعتراض مهدی کوخیان و اوختای(عباس)ولیزاده با دوختن لبهای خود

انتقال مهدی کوخیان به حفاظت دادگستری مراغه

مهدی کوخیان اعتصاب غذا کرد

مهدی کوخیان و عباس ولی‌زاده به ۹ سال زندان محکوم شدند.

دادگاه مهدی کوخیان و عباس(اوختای)ولیزاده برگزار شد.

انتقال مهدی کوخیان و عباس (اوختای) ولیزاده به زندان مراغه

درباره این مطلب نظر دهید